Od pondělí 13. července se až do 21. srpna pro motoristy ve směru od tržnice uzavře Třída Svobody v místě tramvajové zastávky na Náměstí Národních Hrdinů.

Opravovat se tam bude tramvajový nástupní ostrůvek. 

Průjezd ze směru od křižovatky u Drápala k náměstí Hrdinů bude umožněn jen autobusům městské hromadné dopravy, motoristé musejí jezdit po objížďce.

„Objízdná trasa bude pro směr do centra vedena ulicemi Havlíčkova, Krapkova a Palackého. Pro směr Mohelnice a Konice bude vedena ulicí Havlíčkovou, Wolkerovou a Štítného na ulici Foerstrovu. Ve směru k tržnici bude provoz bez omezení. Opravu realizuje město Olomouc, je plánována tak, aby proběhla v době výluky tramvajového provozu v ulici 8. května,“ informovala mluvčí města Radka Štědrá.

"Trojka" pojede na Novou Ulici

Kvůli stavebním úpravám nástupního ostrůvku tramvajové zastávky Náměstí Hrdinů ve směru k Palackého ulici nebudou od pondělí 13. července až do pátku 21. srpna v obou směrech obsluhovány zastávky Náměstí Hrdinů.

Tramvajová linka číslo 1 bude vedena ve své trase bez změny jízdního řádu, linka číslo 3 bude nahrazena linkou X3, která bude jezdit na trase Trnkova, Tržnice, Nová Ulice a zpět podle jízdních řádů uveřejněných na zastávkách.

Tramvaje označené X4,7 a U budou jezdit ve svých trasách, ale nebudou v obou směrech obsluhovat zastávky Náměstí Hrdinů.

Tramvajová linka číslo 5 pojede po své trase podle výlukového jízdního řádu. Ty budou zveřejněny na jednotlivých zastávkách, v předstihu jsou také k dispozici v prodejnách DPMO a na webu www.dpmo.cz.

Zavřou i Schweitzerovu

V týdnu od 13. do 19. července bude úplně uzavřena Schweitzerova ulice v úseku mezi Polskou – Ibsenovou. Místem mohou projíždět jen autobusy IDSOK a DPMO.

Opravovat se bude autobusová zastávka ve směru Povel, investorem je také město Olomouc.

Řidiči budou v obou směrech jezdit po objízdné trase ulicemi Polská, Rooseveltova, Velkomoravská a Schweitzerova.