Město již připravuje opravu, přesněji předlažbu v rámci „záchovné údržby“. Ta bude provedena po nezbytné diagnostice a v návaznosti na už naplánované uzavírky silnic v Olomouci.

„Zhoršený stavebně technický stav komunikace samozřejmě evidujeme. Kontroly provádíme pravidelně při prohlídkách komunikací, prostřednictvím technických služeb i jako požadavky občanů,“ sdělila mluvčí magistrátu Radka Štědrá.

Studie s názvem „Rekonstrukce ul. Palackého, Litovelské a tř. Míru“ počítá s pěší zónou v části ulice Palackého. Široké chodníky budou s kolejištěm v jedné výškové úrovni, navrženo je stromořadí. Smíšený provoz pěších a cyklistů.
Z Palackého příjemný bulvár pro pěší. Radní schválili proměnu rušných ulic

Na přípravě opravy vozovky se už podle mluvčí pracuje. „Při plánování ovšem musíme zohlednit velké dopravní zatížení uvedené části komunikace,“ poukázala.

Z tohoto důvodu už také proběhla schůzka se zástupci Dopravního podniku města Olomouce, který také musí stanovit objízdné trasy autobusových linek.

„Zároveň už bylo zadáno provedení vývrtu sond v prostoru autobusových zastávek na tř. Svobody – nástupiště E, F,“ popisovala přípravy Radka Štědrá.

Neprůjezdná silnice spojující Křelov a Olomouc-Topolany, 23. března 2024
Silnici Křelov - Topolany zavřela stavba obchvatu. Na dlouho

Termín a rozsah opravy však může být stanoven až po vyhodnocení diagnostických sond. Také je potřeba sladit nezbytnou uzavírku s již naplánovanými dopravními omezeními ve městě.

Plánovaná oprava komunikace bude opět provedena pouze v rámci „záchovné údržby“. „Půjde o předlažbu stávajících žulových kostek do lože z kamenné drti,“ potvrdila mluvčí.

Konkrétně by mělo jít zejména o opravu vozovky v nejhorším úseku mezi tramvajovým ostrůvkem a chodníkem – jedná se o pravý jízdní pás ve směru k Červenému kostelu.

Do doby zahájení vysprávky bude podle magistrátu v daném úseku snížena rychlost na 30 kilometrů v hodině.

Olomoučtí radní se na úterním zasedání shodli v tom, že město bude s majitelem budovy tržnice Pavlem Širokým jednat o podmínkách prodeje.
Zchátralou budovu tržnice chce koupit olomoucká radnice. Má plán na využití

Kompletní rekonstrukce? Moc drahá

Na zvlněnou třídu Svobody si řidiči stěžují už roky. Kompletní rekonstrukce se zatím nechystá. Byla by velmi nákladná.

„Ve střednědobém výhledu, což je do roku 2026, se s tím nepočítá,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Pejpek vloni v říjnu poté, co po uzavření rekonstruované části městského průtahu narostla dopravní zátěž na frekventované spojnici v centru a stav úseku s dlážděným povrchem se začal citelně zhoršovat.