„Výtěžek letošní sbírky je určen na pomoc lidem vnouzi unás ivzahraničí a také na přispění na koupi auta pro charitní pečovatelskou službu,“ vysvětlila jedna zkoordinátorek sbírky Zuzana Knopfová ze šternberské charity.

Už ve čtvrtek navštívili tři králové pacienty vNemocnici Šternberk a léčebnu dlouhodobě nemocných, skupina dospělých koledníků přišla vOlomouci za hejtmanem Olomouckého kraje, primátorem města a Arcibiskupem olomouckým.

„My tři králové jdeme kvám, štěstí, zdraví vinšujem vám,“ rozléhala se se novoroční koleda po pokojích Léčebny dlouhodobě nemocných ve Šternberku. Šternberská charita vrámci tříkrálové sbírky navštívila spřáním brzkého uzdravení nejen seniory LDN, ale ity nejmenší pacienty na dětském oddělení.

„Pro naše pacienty je příchod tří králů vždy sváteční událostí. Mnozí se ve vzpomínkách vrací do svého dětství, kdy sami byli koledníky,“ řekla Lenka Navrátilová, vrchní sestraLDN.

„Prostředky, které letos získáme, budou použity na posílení zejména komunitní péče pro sociálně slabé a potřebné“ řekla Zuzana Knopfová. „ Počet našich klientů se neustále rozrůstá, zejména nyní vzimním období , kdy se na nás obracejí lidé bez domova,“ dodala.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika