V průběhu večera se ztratily hned tři. Naštěstí se v pořádku našly.

Tříletou Natálku hledaly přes půl hodiny desítky lidí. Vedle pořadatelů a kolemjdoucích v pátrání pomáhali i účinkující na pódiu.

„Má růžovou bundu, šedočernou čepici a žlutou šálu. Neviděli jste ji?“ starali se lidé, kteří s vlastními dětmi přišli na úvodní představení Vánočních trhů na Horní náměstí.

Dívenku nakonec našli pořadatelé a v pořádku předali zoufalému tatínkovi, který dítě v davu nemohl najít.

„V průběhu odpoledne a večera se postupně ztratily rodičům hned tři děti: tříletá a šestiletá holčička a osmiletý chlapec,“ uvedla mluvčí městské policie Magda Václavíková.

„Jednu holčičku si nalezla sama matka, druhou nalezli pořadatelé a chlapce strážníci městské policie,“ uvedla.

Kontaktujte pořadatele a strážníky

Vánoční trhy teprve začaly, a i když se na olomouckých náměstích třeba nesejde tolik lidí, jako při středečním zahájení, rodiče by měli být dávat na děti pozor.

„V momentě, kdy se dítě rodiči nebo příbuzným v davu ztratí, hned by měli kontaktovat pořadatele. Ti mají možnost upozornit a vyzvat veřejnost prostřednictvím mikrofonu na pódiu, aby se lidé po dítěti podívali a pomohli ho najít. Stejně tak kontaktovat linku městské policie – 156. Pomocí kamerového systému okamžitě můžeme začít dítě hledat,“ doporučovala mluvčí Václavíková.


VÍCE + FOTO

Strom před orlojem svítí, vánoční trhy začaly