A to až do odpoledne, kdy venkovské trhy ve Šternberku skončily. Počasí již osmému ročníku této tradiční akce přálo, došlo tak i na první pivo venku na sluníčku. A čepovalo se i zelené, jako připomenutí svátku sv. Patrika. „

Už bylo načase, pivo chutná na zahrádce úplně jinak,“ smál se jeden ze štamgastů.

Jiní zase přišli na trhy ochutnat dobroty z regionu. Na své si přišli jak „masožravci“, tak ti, kteří jsou spíš na sladké. V nabídce byly například klobásy, škvarky a další zabijačkové speciality, o kousek dál zase voněly poctivé české koláče jako od babičky. A nechyběly ani čím dál více oblíbené zákusky z tvarůžků.

Děti našly během dopoledne zábavu v dílnách, kde si mohly vyzkoušet například malování kraslic nebo vyrábění květinových ozdob. Rušno bylo i u dvou nenápadných klecí, kde odpočívalo několik mláďat králíků.

„Ty má přeci doma dědeček,“ snažila se jedna z maminek přesvědčit syna, že domů nové zvíře nepotřebují.

Program na Hlavním náměstí doplňovalo i vystoupení cimbálové kapely Folklore Quintet.

A jelikož jsou za dveřmi Velikonoce, mohli návštěvníci trhů nakoupit i velikonoční ozdoby, pletené pomlázky, ručně zdobené kraslice nebo třeba ručně pletené a šité hračky. Na trzích si zřejmě vybral každý, i podle toho, že nikdo neodcházel z náměstí s prázdnýma rukama.