Při něm sledovali, jak děti zvládají pohyb s míčem a podle zkušeného trenéra Viktora Pilarčíka byli příjemně překvapení.

„Děti jsou celkem šikovné. Je vidět, že mají průpravu už ze základních škol. Sledujeme, jak často se dostávají do kontaktu s míčem, pohyb při přihrávkách nebo při kličkování mezi kužely. Hlavní pro nás však je, aby se deti bavily a pěstovaly si lásku k pohybu," řekl trenér SK Sigma Olomouc Viktor Pilarčík.

Podle veselého smíchu a nadšených výkřiků malých sportovců si náborový program užili opravdu všichni.

„Moc se mi to tady s fotbalisty líbí, trošku mi to připomíná trénink rugby. Hřiště znám, protože na Základní školu Heyrovského chodím na pohybový kroužek. Fotbal je sice fajn, ale rugby se mi asi líbí víc," prozradil své dojmy Vašík Dresler, který spolu se spolužáky dostal za svůj výkon od trenérů a fotbalistů pár sladkostí.

Sportovně nadané děti se zápalem pro fotbal pak trenéři přivítají na hřišti Sigmy, kde z nich možná časem vyrostou slavní hráči.

Podle šéftrenéra sportovních tříd Pavla Tökölyho jsou však dveře otevřené pro všechny.

„Do přípravek bereme kluky i holky od pěti let. Začíná to pro ně jako zábavná hra a ti, kteří mají opravdu chuť, talent a zápal se dostanou až do ligy. Samozřejmě nám záleží na tom, aby se děti hýbaly, měly po škole trochu aktivního vyžití, neseděly u počítačů a vůbec získaly zdravé životní návyky," doplnil na závěr k náborům šéftrenér Pavel Tököly.