Nové LED osvětlení je umístěno na obou vozech soupravy EVO1. Výzdobu DPMO pořídil na dvě moderní soupravy.

Olomoučanům, které oslovil Olomoucký deník, se novinka zalíbila.

„Je to pěkné. Zcela jistě lepší než staré ozdoby,“ hodnotily osmnáctileté gymnazistky z Olomouce, které v pátek odpoledne stály na tramvajové zastávce.

„Je to pěkné osvětlení. Udělali dobře. Aspoň mám nějakou radost, když ji zahlédnu. Nebo se krásnou tramvají svezu, jako teď,“ usmívala se o dvě generace starší paní Věra z Olomouce, když nastupovala do nazdobené novinky na olomoucké kolejích.

Centrum Olomouce po uzavření vánočních trhů v sobotu 27. listopadu 2021
Olomouc chce zachránit část trhů. Výzdobu necháme, ujišťuje radnice

Proč nová světýlka? 

DPMO podle mluvčí Martiny Krčové vedlo k pořízení světelné novinky několik důvodů. „Například to, že v minulých letech nám někteří cestující vyčítali, že stále jezdí stejná tramvaj - výzdoba je už okoukaná, jestli nechceme pořídit něco nového,“ vysvětlovala.

Po čtyřech letech tak DPMO přistoupil k obměně vánočního osvětlení, které z recyklovatelného a biologicky rozložitelného materiálu. Jezdit bude během adventu i „Trojka“ s výzdobou, kterou již Olomoučané znají.

„Chceme udělat obyvatelům i návštěvníkům Olomouce trochu radosti, navodit vánoční atmosféru, protože s epidemií to bohužel v současné době není zrovna moc veselé,“ dodala mluvčí.