Modernizace tramvajové trati v ulici 8. května je už hotová. Ve čtvrtek se tam rozjely první testovací jízdy, ty budou pokračovat i v pátek.

Tramvaje číslo 3 pak svezou na nové trati první cestující v sobotu ráno. Zatím budou jezdit na Žižkovo náměstí a zpět.

„Budeme tam využívat vozy umožňující obousměrný provoz. Na Žižkově náměstí cestující vystoupí a tramvaj přejede přes křižovatku na Masarykovu třídu, kde je trať ukončena úvratí. Řidič přestoupí do přední kabiny, dojede na Žižkovo náměstí, tam nastoupí cestující a tramvaj bude pokračovat do centra města,“ popsala provoz v novém režimu mluvčí olomouckého Dopravního podniku Martina Krčová.

Konečná zastávka na Žižkově náměstí bude jen dočasná.

„Volný průjezd tramvají až k hlavnímu nádraží bude možný teprve v polovině roku 2022 po otevření nového mostu na Masarykově třídě,“ sdělila mluvčí města Radka Štědrá. S kompletním dokončením rekonstrukce ulice 8. května se počítá přibližně k 18. prosinci. 

Změny jízdních řádů od soboty 5. prosince

TRAMVAJE:

Linka číslo 3 bude nově vedena v úseku Trnkova – Žižkovo náměstí. V pracovních dnech v intervalu 12 minut a ve dnech pracovního klidu v intervalu 15 minut.

Linka číslo 5 bude vedena ve své trase v pracovní dny v intervalu 36 minut, ve dnech pracovního klidu jezdit nebude.

Jízdní řády ostatních tramvajových linek a organizace tramvajového provozu zůstávají beze změny.

AUTOBUSY:

Náhradní autobusová doprava přestane od 5. prosince jezdit.

Linka číslo 13 bude doplněna o několik spojů, které pojedou mezi zastávkami Hlavní nádraží a Envelopa. Posilový spoj ze zastávky Přichystalova pojede už v 7.17 minut. Linka bude jezdit pouze v pracovních dnech.

Nové jízdní řády cestující najdou na zastávkách a na www.dpmo.cz.