Na silnici mezi litovelskou částí Tři Dvory a Pňovicemi se 10. února kolem 14:50 srazila fabia s vozem hasičů mířících ke spadenému stromu. Pětačtyřicetiletá řidička z osobního auta srážku nepřežila.

Kvůli stromu, který tam na cestu shodil pondělní silný vítr, se v tomto čase na silnici u Pňovic vytvořila kolona. Právě v ní by mohli být případní svědci, kteří mohou policistům poskytnout důležité informace k okolnostem nehody.

"Policisté mají zájem především na ustanovení svědků z vozidel stojících v koloně v důsledku pádu stromu přes komunikaci v době dopravní nehody. Uvítali by také pomoc řidičů, jejichž vozidlo bylo vybaveno palubní kamerou a disponovali tak záznamem z místa," uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková.

"Svědci, kteří nehodu viděli, daným úsekem projížděli a svými informacemi by tak mohli přispět k jejímu řádnému objasnění, ať prosím, kontaktují policisty dopravního inspektorátu Olomouc," vyzvala mluvčí policie. 

Na dopravní policisty se lidé se svým svedectvím mohou obrátit buď osobně v budově policejního ředitelství na třídě Kosmonautů 10, nebo telefonicky na čísle 974 766 251. Je možné těž poslat email na adresu ol.di.podatelna@pcr.cz, případně kdykoliv využít linku 158.