Hrubého přestupku se dopustil čtyřiadvacetiletý řidič škodovky. Vyplývá to z dosavadních výsledků policejního šetření.

Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

„Podle dosavadního zjištění jel čtyřiadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia po ulici Pražská k ulici Foerstrova. V daný okamžik jel po třídě Míru ve směru od hřbitova do centra jednapadesátiletý řidič motocyklu Honda s šestnáctiletým spolujezdcem. Při průjezdu křižovatkou se vozidlo s motocyklem střetlo,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Řidič skútru utrpěl smrtelné zranění.

„U řidiče došlo k zástavě oběhu a byla nutná resuscitace. Z důvodu možné traumatické zástavy a poranění hrudníku bylo přistoupeno i k takzvané torakotomii a zajištění dýchacích cest s následným převedením na umělou plicní ventilaci,“ popisovala ve středu mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Urbanová.

„I přes veškerou snahu lékaře a záchranářů se nepodařilo pacienta zachránit a svým těžkým zraněním bohužel podlehl,“ sdělila.

Zranění utrpěl i šestnáctiletý chlapec. Naštěstí nebylo vážné.

„Operační středisko na místo vyslalo další posádku, která chlapce po základním ošetření a stabilizaci zdravotního stavu převezla do Fakultní nemocnice Olomouc na oddělení urgentního příjmu s úrazem dolní končetiny,“ informovala Urbanová.

Otřesená veřejnost

Okolnosti a příčiny tragické dopravní nehody vyšetřují policisté. Spekulace ve čtvrtek dopoledne potvrdili.

„Řidič vozidla s největší pravděpodobností vjel do křižovatky na signál s červeným světlem „Stůj“,“ sdělil mluvčí Hejtman s tím, že provedená dechová zkouška u něj byla negativní.

Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody na jeden rok až šest let.

Tragédie na frekventované křižovatce a její příčina ve středu otřásly olomouckou veřejností. Lidé vyjadřovali soustrast blízkým oběti a spekulovali o jízdě na červenou. Odsuzovali bezohlednost mladého řidiče.

„Vědomě jen na červenou a zabil člověka. Něco strašného!,“ poukazovali čtenáři, kteří se obraceli na Deník.