Policie zatím příčinu letos nejtragičtější havárie v ČR ani případná obvinění nesdělila.

"Příčina dopravní nehody je dále předmětem zkoumání a obvinění vzneseno nebylo," odpověděla Deníku olomoucká policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Podle svědectví, které má Deník k dispozici, mělo stát za hromadnou srážkou s děsivými následky nedání přednosti při sjezdu z dálnice a střet s velmi rychle jedoucím vozem na hlavní.

Podle něj vjela v osudný moment z dálničního sjezdu do křižovatky s hlavní silnicí mezi Olomoucí a Kožušany-Tážaly Škoda Fabia.

"Nedala přednost a od Olomouce do ní napálila tmavá Škoda Octavia," popsal Deníku muž, který byl v neděli 14. listopadu večer svědkem tragické nehody s tím, že octavia na hlavní jela hodně rychle.

Následně se nárazem nekontrolovatelně točící se vozy střetly ještě s dalšími dvěma osobními automobily – BMW a Fordem Galaxy.

Výsledkem byla smrt dvou chlapců ve věku 20 a 22 let jedoucích v octavii a 54leté řidičky fabie. Další vážně zraněný cestující byl po havárii hospitalizován ve stabilizovaném stavu.

Policie popsaný scénář neštěstí nepotvrdila, ani nevyvrátila s tím, že vyšetřování není stále uzavřeno.

Místo tragické hromadné nehody u olomouckých Nemilan, po které v neděli 14. listopadu vyhasly tři lidské životy. 16.11. 2021
U Nemilan zemřeli dva mladíci a žena, na místě tragédie hoří svíčky