Hned ráno navštívil dětské centrum DC 90 v olomoucké části Topolany.

V průběhu dne zavítal také na radnici, do nákupní galerie Šantovka nebo chválkovické firmy Nutrend a v arcibiskupském paláci se sešel s olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem.

Na besedě u kávy s Mladými konzervativci v hotelu Alley zmínil, že se v podstatě jedná o první oficiální den jeho kampaně.

„Já jsem tady v Olomouci poměrně často, jezdím sem rád. Chtěl bych konstatovat, že zejména tady na Moravě, když se podíváte na volební výsledky, hodně uspěly nesystémové strany. Zřejmě je to proto, že lidi mají z něčeho strach nebo proto, že už je štvou úplně všichni a teď přijde někdo, kdo jim nabízí ve čtyřech větách nějakou alternativu. A to není úplně dobře. Prezident to sice nemůže změnit, ale může nastavit aspoň základní pravidla hry,“ řekl Topolánek a potvrdil také, že kandidovat se rozhodl až v souvislosti s výsledky říjnových voleb do poslanecké sněmovny.

Svou návštěvu Olomouce zakončil prezidentský kandidát na vánočních trzích a večer zamířil ještě na rozsvěcování vánočního stromu do Pivína na Prostějovsku.