Stále se zotavuje, v současnosti je v rehabilitačním ústavu.

Zdravotní stav sedmileté dívenky, která se topila v první srpnový den, kdy v Litovli otevřeli nové koupaliště, se postupně lepší.

Záchranáři ji tehdy převáželi v kritickém stavu do olomoucké fakultní nemocnice.

Dívka byla hospitalizovaná na specializované jednotce intenzivní a resuscitační péče dětské kliniky. Zůstala tam až do 19. srpna, pak byla převezena k další léčbě pomocí tzv. hyperbaroxie (léčebné podávání kyslíku) do Městské nemocnice v Ostravě.

„O její stav jsme se samozřejmě dál zajímali. Máme informace o tom, že se výrazně zlepšil. V současné době už údajně chodí i mluví, je v péči rehabilitačního ústavu," uvedl mluvčí olomoucké Fakultní nemocnice Egon Havrlant.

Neštěstí se stalo 1. srpna v den otevření nového přírodního koupaliště v Litovli. Sedmileté děvčátko, které v kritický moment nehlídali rodiče, zmizelo pod hladinou v části koupaliště s hlubokou vodou, kde není vidět na dno.

Oživování prováděli plavčíci na koupališti ještě před příjezdem záchranářů, nebylo však známo, jak dlouho dívka byla pod vodou. V olomoucké fakultní nemocnici pak lékaři dlouho bojovali o její život, holčička byla v umělém spánku a napojená na dýchací přístroj.