V úterý 1. srpna začnou stavební práce v Tomkově ulici.

„Nový přechod vznikne u vyústění panelové cesty. Další se bude realizovat v příštím roce, kdy se počítá také s vybudováním nového zpomalovacího prahu poblíž ulice Jarmily Glazarové. Ten vznikne v místě, které je pro cyklisty rizikové, protože se tam kříží silnice s cyklostezkou,“ popsal již dříve předseda komise městské části Jaroslav Rotter.

Kvůli stavebním pracím bude provoz v Tomkově ulici probíhat v rámci částečné uzavírky, jezdit se bude ulicemi Ladova, Tomkova, Na Trati, Balbínova a Horní Hejčínská.

O víkendu 12. a 13. srpna bude v místě stavby úplná uzavírka. V době částečné uzavírky bude autobusová linka číslo 18 jezdit bez omezení, při úplné uzavírce Tomkovy ulice pojede podle výlukových jízdních řádů a nebude obsluhovat zastávky Tomkova, Řepčínská a Řepčín - škola. Přechod má být hotový do konce srpna.

První srpnový den začnou také úpravy železničního přejezdu v Tovární ulici, kde se bude instalovat nové zabezpečovací zařízení.

Do pondělí 7. srpna tam bude úplná uzavírka, dotkne se také obvyklých tras autobusů číslo 12, 13, 19, 22, 51, 52. Jezdit se bude po Tovární a Wittgensteinově ulici, třídě Kosmonautů a Vejdovského ulicí.

Opravovat se v srpnu bude rovněž silnice v ulici Šlechtitelů, práce tam jsou rozděleny do etap. Od 5. do 18. srpna se bude rekonstruovat komunikace v křižovatce ulic Šlechtitelů a Technologická.

„Autobusová linka číslo 22 bude všemi spoji ukončena na zastávce Přichystalova. Obslužnost lokality Šlechtitelů zajistí autobusy číslo X22, které budou jezdit ze zastávky tržnice – plocha na zastávku Šlechtitelů,“ upozornila Anna Sýkorová, mluvčí Dopravního podniku města Olomouce.

Od 7. do 11. srpna se bude opravovat úsek mezi křižovatkami s ulicí Holická a Technologická a v termínu 12. až 18. srpna křižovatka s Technologickou ulicí až po autobusovou točnu. Po dobu oprav budou autobusové linky číslo 13, 22 a X22 jezdit podle výlukových jízdních řádů.

Podrobné informace o změnách v MHD na webu DPMO.

Podrobné informace o dopravních omezeních a objízdných trasách jsou k dispozici na webu olomouckého magistrátu.