Večerem prováděl moderátor a herec Jakob Kohák, který svůj oděv dokonale přizpůsobil názvu soutěže Miss léto.

„Jistě jste si všimli, že mám společenské sako. Vzhledem k tomu, že v názvu akce je i léto, doplnil jsem ho slušivými plavkami," objasnil všem příchozím svůj model moderátor.

Dívky se na molu před hotelem Flora pohybovaly jako opravdové profesionálky. Na jejich výkony dohlížela odborná porota, v níž zasedl například populární moderátor Jan Musil nebo herec Martin Kraus.

„Já bych nemohl být modelkou, mám krátké nohy. Pokud se v příštím životě narodím jako žena, určitě bych do toho šel," zavtipkoval krátce před vyhlašováním výsledků Kraus.

Hlavním tématem soutěže byla hudba a od toho se odvíjely i volné disciplíny soutěžící. Dívky zpívaly, tančily a objevila se i jedna ohňová show. Ocenění za nejlepší volnou disciplínu si odnesla dívka s číslem 2 Martina Reissnerová z Brna, která okouzlila porotu svým zpěvem. Titul Miss sympatie získala osmnáctiletá Renata Bidlová z Chrudimi.

Kromě volné disciplíny čekal na dívky rozhovor s moderátorem, během něhož padlo i přání o světový mír a promenáda v plavkách zakončená pózováním s kytarou. Svůj modelingový talent předvedly soutěžící při předvádění večerních rób.

O uvolnění nervozity před vyhlášením výsledků Miss léto 2013 se postarala populární kapela Charlie Straight v čele se zpěvákem Albertem Černým.