„Jezdím sem každé jaro a podzim, jsem z Prostějova tak to mám kousek," řekla Kristýna Dědková, která do Olomouce přijela na Kawasaki Z 750.

„Jezdím sem ráda, kouknu se na motorky, projdu se a jedu domů. Projížďky se už neúčastním, v pěti stech lidech se to nedá. Raději se jedeme někam projet v pěti lidech, ale určitě ne jet šedesátkou padesát kilometru," vysvětlila mladá motorkářka.

Sedmý ročník tradičního otevírání sezóny si nenechal ujít ani Jiří Hromek s přítelkyní. Do krajského města přijeli z nedaleké Horky nad Moravou.

„Je tady úžasná atmosféra, motorky vypadají skvěle," zhodnotil muž.

Po téměř dvou hodinové přehlídce se motorky vydaly na spanilou jízdu. Trasa je vedla z Olomouce na Hněvotín, dále Lutín, Slatinice, Drahanovice, Loučany, Senici na Hané. Projedou okolo Unčovic na Litovel, Pňovice, Štěpánov, Moravskou Huzovou, Lužice až do Šternberka na kopec Ecce Homo.

„Na náměstí se nás sešlo okolo tisícovky. Poznáme to podle toho, kde skončíme se skládáním motorek. Když končí na horním rohu radnice, tak jich je okolo devíti set, tisícovky. Účast je dobrá," doplnil předseda spolku Olomouckých motorkářů Radek Raška.