Nový zaměstnavatel na Přerovsku obsadil v první fázi manažerské pozice a profese, které vyžadují vyšší kvalifikaci.

„Pro distribuční centrum v Kojetíně už jsme přijali inženýry, IT profesionály, provozní manažery, odborníky na bezpečnost a ochranu zdraví i HR specialisty. Nyní jsme zahájili nábor zaměstnanců na vstupní pozice,“ shrnul Michal Šmíd, generální manažer společnosti Amazon pro Českou republiku.

Starosta Kojetína Leoš Ptáček (stojící). O dopadu stavby logistického centra Amazonu v Kojetíně diskutovali starostové obcí z Přerovska i Kroměřížska na zámku v Tovačově. 18. března 2022
Starostové se zlobí: Amazon před námi ututlali, přinese i problémy

Robotické centrum pro on-line nakupování aktuálně poptává především zaměstnance, kteří budou připravovat, balit a odesílat zákazníkům drobné položky jako knihy, elektroniku a spotřební zboží. Zaměstnanci budou pracovat s inovativními technologiemi, včetně robotických jednotek, které jim budou pomáhat při každodenním vyřizování zákaznických objednávek.

Radnice v Kojetíně
Pětinásobné zvýšení daně v Kojetíně nebude, nová koalice změnu zruší

„Pracovníci na těchto pozicích nepotřebují žádné předchozí zkušenosti - poskytneme jim veškerá potřebná zaškolení během důkladného indikačního programu a školení na pracovišti. Nástupní hrubá mzda pro zaměstnance na vstupních pozicích je 190 korun za hodinu, u vedoucích týmů pak 225 korun za hodinu,“ upřesnil Noah Zyla, mluvčí společnosti Amazon pro Česko a Slovensko.

Kromě vysoce konkurenceschopné mzdy nabízí Amazon také atraktivní balíček benefitů od prvního dne nástupu do zaměstnání. Zájemci se mohou ucházet o pozice na náborových stránkách www.pracevamazonu.cz.

Obří centrum nemá obdoby

Distribuční centrum v Kojetíně má rozlohu 52 tisíc metrů čtverečních. Díky čtyřem podlažím ale činí celková rozloha haly téměř 190 tisíc metrů čtverečních. Jde o první vícepatrové distribuční centrum v České republice, které díky modernímu vybavení i vysoké energetické soběstačnosti přebírá pozici nejmodernější logistické haly v zemi.

Stavba obřího robotického centra pro on-line nakupování společnosti Amazon v Kojetíně je u konce.
V Kojetíně se chystá stavba nové haly. Amazon má spustit provoz letos

Hodnota budovy je více než 5 miliard korun

Nová hala vznikla na pozemcích bývalých usazovacích nádrží někdejšího cukrovaru v Kojetíně.

„Celkové investice společnosti Amazon v Česku od roku 2013 dosahují přes 26 miliard korun. Zahrnují jak infrastrukturu, distribuční centra a korporátní kanceláře, tak i více než dva tisíce pracovních míst, která budou vytvořena po plném zprovoznění nové budovy,“ zmínil mluvčí Noah Zyla.

Starosta Kojetína Leoš Ptáček. Na okraji města vyrůstá distribučí centrum společnosti Amazon
Investice Amazonu zvedla výrazně ceny bytů, říká starosta Kojetína

Ekonomický přínos pro Kojetín

Pro město Kojetín znamená miliardová investice společnosti Amazon výraznou ekonomickou vzpruhu. Podle starosty Leoše Ptáčka v posledních měsících výrazně vzrostl zájem o byty v Kojetíně a blízkém okolí.

„Zaznamenali jsme nárůst cen nemovitostí v Kojetíně, které jsou dnes prakticky srovnatelné s Přerovem. Podle realitních makléřů je o byty velký zájem, ale tu hlavní vlnu teprve čekáme,“ řekl starosta Leoš Ptáček. 

Nová sportovní hala v Kojetíně
Kojetín má ambice být štikou regionu, říká starosta

V Kojetíně se podle něj nyní budují nové byty a chystá se i výstavba rodinných domů.

„Zhruba za rok dokončíme v centru města sedmadvacet nových bytů, které budou určeny k pronájmu. Další výstavbu bytů chystá jak veřejný, tak soukromý sektor. V pokročilém stádiu je i projekt stavby rodinných domů. V rámci developerského projektu vyroste v lokalitě zvané Obora celkem 21 domů. Stavět by se mělo začít nejpozději v příštím roce,“ uzavřel starosta.