Dopravní omezení však potrvá na komunikacích už od sobotního rána. Na celé trase závodu bude zákaz zastavení.

Organizátoři apelují na majitele vozidel, aby s nimi včas odjeli. Jinak budou vozy odtaženy.

„Zákaz zastavení se vztahuje na celou trasu závodu. Prosíme, přeparkujte své vozidlo s dostatečným předstihem a předejdete tak zbytečným nepříjemnostem spojeným s odtahem. Všechna omezení jsou jen na nezbytně dlouhou dobu, dopravu bude koordinovat policie a na vybraných uzlech v centru města dispečeři dopravního podniku," řekl ředitel závodu Václav Skřivánek.

Řidiči mohou po dobu zákazu zastavení a uzavírek odstavit svůj vůz na parkovištích v okrajových částech města, u nákupních center nebo v podzemním parkovišti u hlavního nádraží.

„Majitelé vozů by měli myslet na to, že kapacita parkovacích míst je omezená, proto by měli být na plánovaném místě s dostatečným předstihem. Doporučujeme, aby ve vozidle nenechávali volně a viditelně odložené věci. Předejdou tímto zvědavému útoku zloděje na vozidlo," řekla policejní mluvčí Pavla Štenclová.

Uzavřené oblasti kolem trasy Olomouckého půlmaratonu 2016. Zdroj: RunCzech

close Uzavřené oblasti kolem trasy Olomouckého půlmaratonu 2016 zoom_in

Dav několikrát proběhne centrem

Trať půlmaratonu letos povede z Horního náměstí Riegrovou a Palackého ulicí k Namiru, odtud kolem krajského soudu, dále přes Dobrovského a Masarykovu k hlavnímu nádraží.

Z přednádraží se zástup běžců po Kosmonautů a ulici 17. listopadu dostane zpět do historického centra.

Proběhne přes Žižkovo náměstí, Husovu a Sokolovskou ulici kolem Klášterního Hradiska a poté se vydá ulicí Lazeckou a Jarmily Glazarové k Mrštíkovu náměstí.

Běžce pak trasa povede ulicí Tomkovou na Dolní Hejčínskou, Na Střelnici a Lazeckou, kde se otočí a poběží zpět.

Vydají se do Smetanových sadů, poté Havlíčkovou, třídou Svobody a třídou Kosmonautů na Jeremenkovu ulici.

Z Žižkova náměstí je povede trať Dobrovskou ulicí, Zámečnickou ke kostelu svatého Mořice a přes náměstí Hrdinů se Riegrovou vrátí do cíle na Horním náměstí.

Trasa Olomouckého půlmaratonu 2016. Zdroj: RunCzech

close Trasa Olomouckého půlmaratonu 2016 zoom_in

Většina tramvají končí vpodvečer

Omezení se dotkne také olomoucké MHD.

Asi do 18.25 hodin budou tramvaje i autobusy jezdit podle platných jízdních řádů. Poté většina linek skončí nebo na nich dojde ke změně trasy.

Zároveň bude zavedena také náhradní doprava. Cestující mohou využít spoj s označením X5, který bude jezdit na trase Trnkova Envelopa Hlavní nádraží Pavlovičky a zpět.

Na zastávkách Neředín, krematorium Foerstrova Svornosti Nádraží město Neředín, krematorium bude jezdit linka s označením X2.

Mezi Novou Ulicí a tržnicí sveze cestující linka X4.

Informace o výlukách budou rovněž vyvěšeny na zastávkách městské hromadné dopravy.