Výlov Husince v Bohuňovicích

Na tradiční výlov rybníku Husinec v Bohuňovicích na Olomoucku zvou tamní rybáři.

Akce se koná v sobotu 16. října od 8.30 a pořadatelé vzkazují, že samozřejmostí v rámci výlovu je jak prodej ryb, tak i zajištění bohatého občerstvení.

Drakiáda ve Šternberku

Na sobotní drakiádu zve Dům dětí a mládeže ve Šternberku na Olomoucku. Tradiční podzimní kratochvíle se uskuteční od 13 hodin na louce pod Těšíkovem naproti bývalé „Rasovny“ u silnice směrem na tankodrom.

Prezentace tradiční soutěže vlastnoručně vyrobených i koupených draků a vznášedel všech kategorií, je od 13 hodiny, o hodinu později pak začne samotné klání.

Pořadatelé vzkazují, že drobné občerstvení bude zajištěné, na závěr pak bude připravené posezení s kytarou u táboráku s možností opékání špekáčků.

Mopedisté pojedou spanilou jízdou

První setkání mopedů se spanilou jízdou se b sobotu 16. října koná v Ludéřově, místní části obce Drahanovice na Olomoucku.

Program akce začíná v 15 hodin, kdy je naplánovaný sraz účastníků v areálu ve Vale. O půl hodiny později pak první mopedisté vyjedou na spanilou jízdu, která povede z Ludéřova, přes Střížov do Náměště na Hané, okolo zámku a zpět do Ludéřova.

V 16 hodin si zájemci budou moci všechny zúčastněné stroje prohlédnut na parketu ve Vale. Občerstvení je připraveno, akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Ludéřov.

Hasiči z Hluboček slaví 125 let

125. výročí od svého založení si o tomto víkendu připomíná Sbor dobrovolných hasičů v Hlubočkách na Olomoucku. Oslavy založení jsou naplánované na sobotu 16. října od 8 hodin.

Zájemci si mohou až do 10 hodin u příležitosti Dne otevřených dveří, prohlédnout prostory zbrojnice a také se zúčastnit ukázky zásahu na hlubočském sídlišti Dukla. Hasiči své schopnosti i techniku zájemcům předvedou od 10 do 12 hodin.