Liberecký IQ park


Zajímavé akce připravil Dům dětí a mládeže v Olomouci. „Od 5. do 7. února pořádáme výlet do libereckého IQ parku. Jsou tam interaktivní exponáty, které hravou formou odkrývají vědecké poznatky. Plánujeme výlet do tamní zoologické a botanické zahrady, děti si také vyšlápnou na Ještěd a navštíví aquapark,“ uvedl mluvčí olomouckého DDM Radek Ježowicz. Zájemci mají ještě šanci se přihlásit.

Volná místa ještě jsou i na lyžařský zájezd do francouzských Alp od 1. do 10. února. Do střediska Aussois mohou vyrazit rodiče s dětmi, junioři nebo dospělí. „Program však máme připravený i pro ty, kteří nechtějí z Olomouce. V Otevřeném klubu dětí a mládeže v Rožňavské ulici bude od 4. do 8. února pro děti připraven program vždy od 10 do 17 hodin,“ doplnil Ježowicz.

Hory i bowling


Prázdninové akce pro děti připravilo také Akademik sport centrum Univerzity Palackého. Zájemci se mohou učit jezdit na lyžích a snowboardu s Mrazíkem v Koutech nad Desnou od 3. do 9. února. Ve stejném termínu je pro menší děti připraven lyžařský pobyt Království zimních pohádek ve Staré Vsi u Rýmařova.

„Od 4. do 8. února připravujeme pro děti od 5 do 15 let příměstský tábor v Olomouci, kde budou hry, soutěže, bazén, bowling a pak také výlety podle počasí,“ uvedla projektová manažerka Akademik sport centra Hana Vyroubalová. „Volná místa jsou ještě všude,“ dodala.

Výtvarná dílna

Litovelský dům dětí a mládeže pořádá už v pátek od rána výtvarnou dílnu a bowling.

„V úterý 5. února s námi pak mohou děti jet do Zoologické zahrady na Svatém Kopečku. Sraz máme na autobusovém nádraží už v 7.45,“ uvedla ředitelka litovelského domu dětí Jana Čekelová.

Noc v DDM

V Uničově zase pořádají od 4. do 6. února příměstský tábor. Děti mohou spát přímo v budově zdejšího domu dětí a mládeže.

„Už se přihlásilo asi dvacet dětí, ale vzali bychom ještě pět dalších. Poslední možnost se přihlásit je do čtvrtka,“ uvedla Lenka Pavlíková z uničovského domu dětí.

Florbalový turnaj

Program na celý týden připravil také Dům dětí a mládeže ve Šternberku. Bude zde florbalový turnaj, výtvarné dílny nebo závody na bohuňovickém toboganu. „Máme volná místa, účast není omezená,“ dodal ředitel DDM Miroslav Sadil.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika