Testovací místo je určeno především firemní klientele, ale část ordinační doby poliklinika vyčlenila také pro zájemce z řad široké veřejnosti.

„Jsme si vědomi přehlcení odběrových míst ve zdravotnických zařízeních, kde je často velmi složité získat volný termín na tři i čtyři týdny dopředu. Proto věřím, že rozšíření nabídky z naší strany bude vnímáno pozitivně a pomůžeme mnoha společnostem vyřešit problém, kde nechat otestovat své zaměstnance,“ uvedla ředitelka laboratoří Dopravního zdravotnictví Martina Štolová.

Aktuálně je odběrové místo na poliklinice otevřeno primárně pro firemní klientelu z řad menších či větších společností z nejrůznějších odvětví.

„Nicméně chceme vyjít vstříc i široké veřejnosti, pro kterou jsme vyčlenili termíny, a to každý týden ve středu od 11 do 15 hodin. Výhodou našeho zařízení je i strategické umístění u hlavního nádraží a krajského úřadu v Olomouci,“ upřesnila Martina Štolová.

Klienty budou zdravotníci testovat v odběrové místnosti, která má vchod z boku polikliniky. „Tímto nebude narušen ani omezen ambulantní provoz v hlavní budově naší polikliniky. Denně budeme schopni vyšetřit zhruba 80 osob,“ doplnila Štolová.

Zájemci o antigenní testování z řad široké veřejnosti se musí k vyšetření předem objednat prostřednictvím centrálního rezervačního systému Reservatic