„Turnus, který probíhá příští týden, dokonce vůbec neobsadíme. Říkali jsme si, že se v souvislosti s úspěchem české tenistky se snad ozvou další zájemci, ale bohužel,“ uvedla Babeta Vaňková z pořádajícího Akademik sport centra Univerzity Palackého.

V kategorii dětí od dvanácti let se nepřihlásil na tenis nikdo a z řad mladších školáků jsou na týdenní pobyt závazně zapsány tři děti.

„U dalších prázdninových turnusů je to lepší. Každopádně je to škoda, protože výuku zajišťují zkušení trenéři. Děti mají dvě lekce denně vždy po třech dětech s jedním trenérem. Mají možnost se seznámit s úplnými základy tenisu a postupně se zdokonalit v technice,“ popisovala.

Organizátoři tábora tak místo toho, aby odmítali děti motivované úspěchem české tenisové hvězdy hlásící se na poslední chvíli, musejí řešit, co s přihlášenými nadšenci. Zda rodičům nabídnout přesun do jinak zaměřeného příměstského tábora.

V rámci týdenních pobytů olomouckého Léta dětí si děti mohou vyzkoušet různé sporty, ale i umělecké a další dovednosti. Na základě zkušenosti z příměstského tábora se poté mohou spolu s rodiči lépe rozhodnout, do jakého kroužku či oddílu chtějí chodit, čemu se věnovat ve volném čase.

„Pokud rodiče zatím ještě nevědí, na co je dítě nadané, pět dní je pro to ideální, aby si to vyzkoušeli,“ dodala Vaňková.