Policie byla kvůli chystané akci ve střehu.

"Jeseničtí policisté vyhlásili v rámci avizované hudební produkce v areálu bývalého kamenolomu pod Boží Horou v katastru obce Žulová, plánované na tento víkend, preventivně bezpečnostní opatření k zajištění veřejného pořádku," informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová a pokračovala: "Tu však pořadatel, především kvůli tomu, že akci neohlásil a nevyptal si souhlas majitele pozemku, přesunul v tichosti do jiné lokality, a sice lesního remízku nedaleko Staré Červené Vody."

Třicet návštěvníků bylo posláno domů, protože policisté novou narychlo vytipovanou lokalitu vysledovali.

"Policisté se na místo vydali v sobotu po poledni společně se starostou obce a zástupcem Lesů ČR, na jejichž pozemku se nepovolená technoparty konala. Po jednání s pořadatelem, byl tento nucen akci, jíž se účastnilo zhruba na tři desítky osob, neprodleně ukončit a zabraný prostor vyklidit," popsala zásah Jiřina Vybíhalová.

Devětadvacetiletý muž, který akci pořádal, je důvodně podezřelý ze spáchání několika přestupků proti lesnímu zákonu a také z přestupku proti veřejnému pořádku a majetku.

"V rámci prováděného opatření však policisté odhalili také dalšího hříšníka, třicetičtyř letého muže, u něhož našli sušenou rostlinnou hmotu. V tomto případě věc dokumentujeme pro podezření ze spáchání přestupku proti zákonu o návykových látkách," uzavřela Jiřina Vybíhalová.