Tehdejšího olomouckého radního za ČSSD, čtyřku na kandidátce strany pro říjnové volby, se podařilo vypátrat v Rakousku.

Zmizení vysvětlil syndromem vyhoření, prý toho na něj bylo moc a cítil se pod psychickým tlakem, které vyústilo ve zkratové jednání. V polovině června byl z funkce ředitele technických služeb odvolán.

Zájemci, kteří by jej ve vedení městské akciovky chtěli vystřídat, posílali své přihlášky do konce října. Všichni už mají celý proces výběrového řízení za sebou.

„Přihlásilo se nám 18 kandidátů. Situace je ale taková, že jsme nevybrali ani jednoho,“ řekl předseda představenstva technických služeb Miloslav Strýček s tím, že o dalším postupu se jedná.

Rozbořil: Už nemám potřebu vystupovat

Spekulace, že by se měl o místo ředitele ucházet také Jiří Rozbořil (ČSSD), sám bývalý olomoucký hejtman vyvrátil.

„Z mnoha důvodů jsem nekandidoval. Vzdal jsem se i místa ve výběrové komisi. Už nemám potřebu někde veřejně vystupovat,“ reagoval na dotaz Deníku.

Změn bude více

Městské firmy se po komunálních volbách dočkají i dalších personálních změn v orgánech společností. I když ve vedoucích funkcích usednou manažeři bez politické příslušnosti, dosazovat je tam budou zástupci jednotlivých politických stran a hnutí.

Konkrétně technické služby má v kompetenci hnutí ANO.

"Post ředitele nebude jediným, který se obmění. Těch změn určitě nastane více, ale pravděpodobně až na jaře. I proto je lepší, že přes zimu technické služby povede člověk, který tomu rozumí a to prostředí dobře zná,“ uvedl Žbánek zásadní důvod, proč žádný kandidát ve výběrovém řízení neuspěl.

Ve vedení technických služeb tak setrvává provozní náměstek Jiří Fryc, který byl před časem pověřen řízením společnosti.