„Vázanky mám prostě rád, je to taková drobná součást oděvu, která dokáže dost zásadně ovlivnit i oživit celkový dojem. A vzhledem k povaze mé práce je nosím velmi často," říká Martin Major, který v roce 2014 na několik měsíců převzal i post olomouckého primátora.

Přiznává, že má rád kravaty klasické i odvážnější, trošku avantgardní.

„Některé vázanky mohu být i malým uměleckým dílem. Baví mě, když designér projeví nějakou invenci a na vázance je patrný originální vklad autora. Je fajn, když máte z čeho vybírat, protože příležitosti jsou různorodé," míní.

Nejlepší úřednice na světě

Do charitativní akce věnuje vázanku, ke které se váže pracovní příhoda na služební cestě v zahraničí.

„Jednoho krásného dne mě čekalo docela významné jednání na jedné zahraniční radnici. Cestou z letiště se v taxíku stala taková nehoda. Kolega se kochal krásami devizové ciziny a poněkud emotivně přitom máchal rukama. Když jej dojala jakási vynikající ukázka špičkové kubistické architektury, ukázal na ni tak důrazně, že nejen na mé vázance skončila podstatná část letištní kávy z kelímku," vzpomíná Martin Major.

Doplňuje, že druhá strana olomouckou delegaci čekala v přesně dohodnutý čas, takže na nějaké procházky po módních buticích nebylo pomyšlení.

„Provinilý kolega byl ovšem tak bystrý, že ve snaze zahladit následky své nešikovnosti zatelefonoval dámě, s níž ještě z Olomouce domlouval detaily přijetí na oné radnici. Po vystoupení z taxíku jsem zamířil do kanceláře této pravděpodobně nejlepší úřednice na světě, kde mě už čekala čistá košile správné velikosti i s touto krásnou novou vázankou. Kolega, úřednice a tato vázanka tedy zachránily naše zahraniční vztahy," uzavírá příběh s úsměvem.

Zapojit se do charitativní akce Olomouckého deníku a Dobrého místa pro život, považuje za vhodnou příležitost, jak pomoct dobré věci.

„Protože sdružení Dobré místo pro život znám a jsem přesvědčen o smysluplnosti jejich práce, nemám nejmenší pochyby o tom, že to dobrá věc je. A krom toho, Kabelkový veletrh Deníku je i příjemnou akcí," doplňuje náměstek olomouckého primátora Martina Major.