Původně učitelka nabízí nyní klientům léčivou kombinaci technik, které pracují s energií, doteky, dechovými cvičeními a meditací. A po dlouhé covidové pauze prý spoustu nových zájemců přibývá. 

Hned v úvodu Jana Hejlová mírní divoké představy o práci se sexuální energií. Tantrická masáž sice pracuje se ženským a mužským principem, ale není to erotická výměna. I v pondělí dopoledne byla po celou dobu masáže oblečena v sarongu.

První objednaný klient, který dorazil brzy dopoledne, se už v minulém týdnu domluvil na provedení antigenního testu přímo ve studiu.

„Většina zákazníků si však donese potvrzení ze zaměstnání, jedna klientka je již plně očkovaná a další klient bude mít potvrzení o prodělaném covidu. S podmínkami, jak byly nastaveny ministerstvem zdravotnictví, nikdo neměl problém, na všem jsme se hned domluvili,“ uvedla Hejlová.

Má stálou klientelu, ale po dlouhé pauze si do diáře zapisovala i doposud neznámá jména. O masáže byl nebývalý zájem.

Profesí učitelka se už na klienty těšila, stejně tak oni na léčivou kombinaci doteků, dechových cvičení a meditace.

Podle Hejlové si někteří otevřeně posteskli, že jim jemné pohlazení a rituály chyběly.

Znovu probouzet ženu či muže

Díky i tříhodinovému pobytu ve studiu se podle Hejlové dokáží uvolnit, vypnout mozek a díky správnému dýchání lépe rozproudit energii v těle.

„Snažím se, aby se tělo naučilo více vnímat a prožívat, a to nejen na fyzické úrovni, k čemuž využívám velmi jemných doteků a pomalých tahů. Tělo se stane citlivější,“ zasvěcovala.

„Při tantrické masáži je třeba dostatek času pro to, aby byly naplněny její cíle, které se ovšem výrazně liší od představ o erotické masáži,“ zdůraznila.

Tantrická masáž podle lektorky sice pracuje se ženským a mužským principem, pomáhá člověku se dostat zpět do své životní energie, ale neomezuje se pouze na oblast sexuality.

Kdo vyhledává tantrickou masáž nejčastěji? Muži i ženy, podle Hejlové jednoduše lidé, kterým chybí něha a jemné doteky.

„Snažím se v nich znovu probouzet ženu či muže, pracovat s mužskou a ženskou energií. Ukazuji techniky, cvičení, které mohou pomoci. Přicházejí nejen jednotlivci, ale i páry,“ vysvětlovala.

Léčivá masáž prsou i tantrická knihovna

Během dohromady osmi měsíců, kdy vládní nařízení nedovolovala provozovat tyto služby péče o tělo a duši v salonech, využila k tomu, že vytvářela on-line kurzy. Založila také tantrickou knihovnu.

„Nelenila jsem. Připravila jsem minikurz tantra jógy, naposledy kurz léčivé masáže prsou. Z pohledu tantrického učení jsou prsa ženy bránou k jejímu srdci,“ objasňovala Jana Hejlová, které pandemie koronaviru znemožnila trávit část roku v Asii, kde nejraději čerpá energii a inspiraci.

„O to více času jsem zase mohla věnovat přípravě seberozvojových kurzů,“ uzavřela.