Omezení a doprava řízená semaforem je na zhruba stometrovém úseku na konci místní části Dolánky (ve směru od Olomouce).

V pondělí ráno a dopoledne se zde ale nějaké velké kolony či zácpy zatím netvořily.

„Nemáme hlášeny žádné problémy s projížděním obcí ani v ranních hodinách v čase špičky, provoz je veden plynule,“ komentovala situaci policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

„O uzavírce jsem neměl tušení. Navíc jsem tudy jel ráno kolem šesté a ještě tu nic nebylo. Teď se vracím do Šternberka a docela mě to překvapilo, budu muset čekat,“ řekl jeden z řidičů Josef Kováč.

Vozidla přijíždějící ze směru od Olomouce díky pomalejší rychlosti v obci dojíždí k semaforu umírněně. Z druhého směru od Šternberka však několik řidičů vůbec nezaznamenalo upozornění na uzavírku a dokonce se pokusili kolonu aut předjíždět.

Prozatím se čeká v obou směrech v rozmezí několika minut.

"Oprava toho mostu byla už do nebe volající. Je jasné, že každé omezení není příjemné, ale pro dobrou věc to musíme přežít. Bohužel je to hlavní tah na Šternberk, Bruntál a Opavu, takže to bude pro řidiče horší,“ sdělila obyvatelka, která si přála zůstat v anonymitě.

Silnici uzavřou úplně

Stávající most v Dolánkách chtějí silničáři odstranit a postavit nový.

„Současná částečná uzavírka je nutná k tomu, aby bylo možné vybudovat takzvané mostní provizorium,“ vysvětlil Ladislav Růžička z odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu v Olomouci.

Dočasné přemostění vedle silnice pak budou moci motoristé využívat, až bude od příštího týdne silnice uzavřená úplně.

Veronika Kolesárová