Silnice mezi Olomoucí a Šternberkem cuchá nervy motoristům i bez uzavírek. Proto se obávali dnešního rána, na kdy byla plánována uzavírka kvůli opravě mostku mezi Chválkovicemi a Týnečkem.

Mrazivé počasí však oddálilo dokončení provizoria kolem mostku, které bylo zvoleno místo komplikované objížďky.

Silnice I/46 bude v délce 90 metrů uzavřena nejdříve na konci příštího týdne.

„Bude to náročné. Už tak je cesta do města ve špičkách obtížně průjezdná, vznikají kolony. Teď bude jen stačit, když se kamion zasekne na vybudované provizorní komunikaci, a pořádný kolaps je tady. Kdyby konečně byla východní tangenta, nemusíme to řešit. Zatím však ani nevíme, kdy přesně to uzavřou, řidiči tak budou postaveni před hotovou věc,“ posteskl si starosta Hlušovic Jaromír Malý.

Čeká se na asfalt

Ředitelství silnic a dálnic ČR potřebuje opravit špatný most a v délce 45 metrů před ním a 45 za ním dojde k uzavření I/46 a motoristé budou odkloněni na vybudované dvoupruhové provizorium.

Nepřistoupilo k řešení složitých objížděk okolními obcem. Na dočasné komunikaci kolem mostku však zatím chybí asfaltový povrch.

„Zbrzdilo nás mrazivé počasí, které bohužel neovlivníme. Obalovna by se měla rozjet příští týden a můžeme asfaltovat,“ vysvětloval Pavel Študent z ŘSD.

Živičné vrstvy by se měly pokládat 28. až 29. března.

„Pokud to dovolí počasí. Když ne, budeme muset přistoupit k náhradnímu termínu až po Velikonocích,“ vysvětloval Študent.

Ještě před uvedením do provozu proběhne kontrolní prohlídka provizoria.

„Poté bude ihned spuštěn provoz po provizorní komunikaci a začnou probíhat demoliční práce na mostě,“ doplnila mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Uzavírka by měla trvat do poloviny června.