Město si nechalo vypracovat projekt už vminulých letech. Kvůli nedostatku peněz, změnám ve vedení radnice a jiným problémům se instalace orientačního systému opozdila až o tři roky od původního plánu, který je už zastaralý.

Nová povolení

„Po podpisu připravované smlouvy Studio Prak aktualizuje svoji předešlou projektovou dokumentaci, protože od jejího předložení uběhlo už několik let. Místa, která byla dříve určená kumístění tabulí, dnes už nemusí být volná. Také je potřebné připravit nová stavební povolení,“ uvedla Karin Oklešťková, vedoucí oddělení cestovního ruchu olomouckého magistrátu.

Radnice chce vyjít vstříc turistům co nejdříve, ale zřejmě to nebude dříve než po letních prázdninách. „Když bude mít město kdispozici aktualizovanou dokumentaci, vypíše veřejnou soutěž na výrobu a umístění orientačního systému.

Před samotnou realizací nám však zákon určuje povinnost ponechat dvouměsíční lhůtu pro případné odvolání proti výsledku výběrového řízení. Stavební práce by tak za příznivých okolností mohly začít vzáří,“ řekla Oklešťková.

Zbývá jen mapa

Návštěvníkům Olomouce tak většinou zbývá jen mapa. „Na hlavním náměstí jsem hledal rozcestník, ale žádný jsem nezahlédl. Proto jsem raději zašel hned do infocentra pro mapu,“ stěžoval si turista Jan Pavlíček zLitomyšle.

Oslovení turisté zFrancie si pochvalovali naváděcí tabule na silnicích do Olomouce. „Ale přímo ve městě jsme neviděli žádné ukazatele, které by nám pomohly při hledání památek. Spoléháme se proto na místní lidi a mapku, kterou jsme si koupili,“ uvedl jeden zfrancouzských turistů.

Do připravovaného orientačního systému ve městě bude zapracované inové logo města. Jeho podobu vybere komise ještě během příprav na výrobu informačních tabulí.

Matej Slávik