Po několika hodinách odjížděli bez zjištěných závad. „Zaměřili jsme na kontrolu stravování a hygienických podmínek celého tábora. Kontrolovali jsme počty záchodů, kolik v táboře mají výtokových kohoutů nebo kolik je chatek, jak je v nich uklizeno, ale třeba i na praní prádla. V kuchyni nám pak šlo hlavně o skladování potravin,“ řekl hygienik oddělení dětí a mladistvých a podpory zdraví olomoucké krajské hygienické stanice Lukáš Pecina. Kromě toho hygienici zjišťovali správnost dokumentace. V té totiž táborníci chybují.

„Většinou chybí u jednotlivců nějaké potvrzení. Občas se pak najde v lékárničce jen pár dnů prošlý lék. Nejde ale o nic, co by mělo ohrozit zdraví dětí,“ pokračoval Pecina. Každou lokalitu se pracovníci hygieny snaží alespoň jednou zkontrolovat. Závad ale moc nenacházejí, provozovatelé totiž mají většinou vše v pořádku. Návštěva hygieniků provozovatele tábora z rovnováhy nevyvedla. „Nebál jsem se, ale je jasné, že u tábora, kde je přes dvě stě dětí, se nějaká chybička může najít. Neměl jsem žádnou obavu, protože už od počátku se snažíme děti vést k pořádku, k čistotě, aby se nám žilo co nejlépe,“ uvedl provozovatel Pavel Thin.

Pravidla pro provozování tábora jsou dána striktně. „Všichni musí před táborem projít lékařskou kontrolou a u kuchyňské části pak obdrží potravinářský průkaz,“ uvedl Thin, který tábor vede už třetím rokem. Na táboře v Domašově nad Bystřicí je v prvním turnusu zhruba 217 dětí, což je oproti loňskému roku o 50 dětí víc.