S publikem beznadějně vyprodaného sálu se podělil například o své názory na pozitivní a negativní vlivy moderních technologií ve vzdělávání, pohovořil o tom, jak by podle jeho představ měla fungovat anarchistická společnost i důležitosti lidské názorové nezávislosti.

Slavný americký filozof, lingvista a logik odpovídal na otázky děkana filozofické fakulty Univerzity Palackého Jiřího Lacha, režiséra a dokumentaristy Víta Janečka a debaty se zúčastnil také současný český filozof Martin Škabraha.

Chomského návštěva pokračuje ve čtvrtek, kdy se v Olomouci koná předpremiéra filmu francouzského režiséra a oscarového scenáristy Michela Gondryho s názvem Je muž, který je vysoký, šťastný? Animovaná konverzace s Noamem Chomským.

příležitosti návštěvy amerického filozofa a lingvisty v Olomouci ho uvede sdružení Pastiche Filmz ve filmovém sále Konviktu od 18 hodin.

Kdo je Noam Chomsky

Legenda světové lingvistiky Noam Chomsky Významný americký filozof, psycholog, lingvista, společenský kritik a logik židovského původu Noam Chomsky se narodil roku 1928 v Philadel­phii.

Svůj první článek o hrozbě šíření fašismu po pádu Barcelony ve španělské občanské válce napsal přibližně v deseti letech a od dvanácti let se ztotožnil s anarchistickou politikou.

Během své vědecké činnosti získal několik profesur na prestižních amerických univerzitách.

Je autorem teorie generativní gramatiky, která je někdy považována za největší přínos na poli teoretické lingvistiky 20. století.

Stal se jedním z hlavních odpůrců Vietnamské války už v době, kdy protiválečné postoje byly ještě v menšině.

Obecně je považován za klíčovou intelektuální osobnost levého křídla politiky Spojených států a je také znám svým kritickým postojem k americkému kapitalismu, globalizaci a jejím dopadům, k válečným konfliktům, k zahraniční politice USA, Izraele a dalších vlád