Na dozlatova vypečené husí pečínce si budou od pátečního poledne pochutnávat například hosté restaurace U Kristýna ve Wurmově ulici. Tamní kuchaři připraví kaldoun s masovými knedlíčky, restovaná husí játra na opečeném bílém chlebu a husu hned na tři různé způsoby.

„Samozřejmě nabídneme klasiku v podobě pomalu pečené husy s červeným a bílým zelím a houskovým a špekovým knedlíkem. Doporučuji vyzkoušet naše konfitované husí stehno se zeleninovým ratatouille, medovými kaštany a bramborovými nočky. Je to zase jiné pojetí Svatomartinské husy a rozhodně stojí za ochutnání,“ míní provozní manažerka podniku Jana Navrátilová.

Příprava Svatomartinské husy. Ilustrační foto
Svatomartinské husy na Hané: za kolik jsou v marketech. Deník zjišťoval ceny

Jako sladkou tečku si hosté mohou u šálku kávy vychutnat hruškový závin s vanilkovou omáčkou a šlehačkou. Zájemci si už rezervují termíny, obsazeno je hlavně na dobu sobotního oběda a brzké odpoledne, na páteční a sobotní večer jsou U Kristýna stále ještě volná místa.

Husa u vody

Husí hody si o víkendu užijí také ti, kteří si zarezervují menu na olomouckých Poděbradech. Tamní restaurace hostům nabídne kompletní Svatomartinské menu. To zahrnuje smaženou kroketu s trhaným husím masem a krémovou polévku s knedlíčky a játry.

„Na výběr máme dva hlavní chody. Prvním z nich je Svatomartinské stehýnko s variací zelí, domácích knedlíků a vídeňskou cibulkou. Nebo je možné si objednat zauzené kachní prso s wasabi, espumou, bramborem smaženým v sádle a fermentovaným zelím,“ vyjmenoval kuchař Dominik Jedlička.

Prodejna s francouzským pečivem a výběrovou kávou ve Ztracené ulici, 4. listopadu 2023
V centru Olomouce otevírají nové podniky. Na dobroty se stojí i dlouhé fronty

Dezert bude v podobě bábovky máčené v kořeněném karamelu s ořechy a citronovým mascarpone. Rezervace jsou možné na pátek v 17 hodin, sobotu v 11, 14 a 18 hodin a neděli v 11 a 14 hodin. „Cena za menu bez vinného párování je 690 korun, s vinným párováním 850 korun,“ upřesnil Dominik Jedlička.

Paštika i borůvkové knedlíky

Speciality z husího masa se jako součást večerního menu podávají po celý tento týden v restauraci Plán B na Palachově náměstí v Olomouci. Jako předkrm je možné si objednat kachní paštiku s pečenými mandlemi a brusinkami nebo husí rillettes s bylinkami a nakládanou cibulí.

Polévka je tradiční husí kaldoun s nudlemi a zeleninou. Pokud se týká hlavního chodu, je na výběr konfitované husí stehno s bílým zelím a špekovým knedlíkem nebo s červeným zelím a lokšemi. Sladkou tečkou jsou borůvkové knedlíky, creme fraiche, vanilka a čokoláda.

Bistro Nro 66 v Olomouci
Bistro Nro 66 - kousek venkova v srdci Olomouce. Láká na steaky i kapra

Hodovat se bude také v Hanácké hospodě na Dolním náměstí. Podávají tam paštiku z husích jater balenou v drcených mandlích a s glazurovaným fíkem a opečenou bagetou, husí kaldoun se zeleninou a domácími nudlemi či restovaná játra s pancettou, šalotkou a majoránkou, švestkovým čatní a bramborovými lokšemi.

Jako hlavní chod je v nabídce konfitované husí stehno s kaštanovou nádivkou, červeným zelím s brusinkami, bílým zelím s jablky a variací knedlíků. Dezertem je obrácený hruškový koláč s vanilkovou zmrzlinou a whiskey omáčkou. Hody tam probíhají od čtvrtka až do neděle.

Příklady svatomartinských menu v Olomouci

U Kristýna, Wurmova ulice
- Tradiční pomalu pečená Svatomartinská husa, červené a bílé zelí, houskový a špekový knedlík, omáčka husí jus – 439 korun

Restaurace Terasa, olomoucké Poděbrady
- Svatomartinské menu (cena bez vinného párování 690 korun, s vinným párováním 850 korun)
– varianta I. smažená kroketa s trhaným husím masem, krémová polévka s knedlíčkem a játry, Svatomartinské stehýnko s variací zelí a domácích knedlíků, vídeňská cibulka, bábovka máčená v kořeněném karamelu s ořechy a citronovým mascarpone
- varianta II. smažená kroketa s trhaným husím masem, krémová polévka s knedlíčkem a játry, zauzené kachní prso s wasabi, espumou, bramborem smaženým v sádle a fermentovaným zelím, bábovka máčená v kořeněném karamelu s ořechy a citronovým mascarpone

Plán B, Palachovo náměstí (akční cena za předkrm, polévku, husu a 2 dl vína je 576 korun)
předkrm
varianta I. - kachní paštika, pečené mandle, brusinky
varianta II. - husí rillettes, bylinky, nakládaná cibule
polévka – husí kaldoun s nudlemi a zeleninou
hlavní chod
varianta I. - konfitované husí stehno, bílé zelí, špekový knedlík- 356 korun
varianta II. - konfitované husí stehno, červené zelí, lokše - 356 korun

Hanácká hospoda, Dolní náměstí
- konfitované husí stehno s kaštanovou nádivkou, červeným zelím s brusinkami, bílým zelím s jablky a variací knedlíků – 480 korun