Hlavní program na Horním náměstí začíná v sobotu v 11 hodin, kdy se očekává příjezd Martina na bílém koni. Přesně v 11 hodin a 11 minut proběhne žehnání vína.

„Celý den bude hrát cimbálová muzika. Na stáncích se budou prodávat různé dobroty, například husí stehna na grilu. V hlavním velkém stanu bude ochutnávka Svatomartinských a dalších mladých vín od deseti vinařství,“ pozvala za pořádající společnost Kulturní Olomouc Monika Řehulková. V sobotu bude akce na Horním náměstí probíhat od 11 do 22 hodin, v neděli do 20 hodin.

Svatomartinská husa. Ilustrační foto
Za kolik v Olomouci na husu? Ceny svatomartinského menu

Prodej svatomartinských a mladých vín s bohatým hudebním programem a degustacemi se uskuteční také na Dolním náměstí, kde Svatomartinskou Olomouc pořádá Olomoucká vinná společnost. Zahájení je v sobotu v 11 hodin, kdy přijede Martin na bílém koni a vystoupí soubor Hejčíňan. Během odpoledne je na programu sbor Bobule, akustické trio Hamanaca a v 19 hodin ohňová show.

V neděli bude na Dolním náměstí hrát skupina PANAQ, Lubomír Vlna Vlňka, Matěj Plíhal a Cimbal Hell Band. Nedělní program vyvrcholí v 19 hodin ohňovou show. Po oba dny se budou ochutnávat vína od 21 vinařství z Moravy a mladá vína z Rakouska. V nabídce bude také speciální menu.

Program na Dolním náměstí

Prodejna s francouzským pečivem a výběrovou kávou ve Ztracené ulici, 4. listopadu 2023
V centru Olomouce otevírají nové podniky. Na dobroty se stojí i dlouhé fronty

Ve velkém stylu se bude v sobotu slavit rovněž na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici. Prodej vín a specialit bude zahájen v 15 hodin. O půl hodiny později začíná pokus o překonání českého rekordu s názvem Nejvíce připíjejících si Martinů a Martin na jednom místě.

V 17 hodin vychází ze školního nádvoří směrem na Zámecké náměstí lampionový průvod a v 17.30 hodin se uskuteční Svatomartinské představení a poté ohňová show zakončená ohňostrojem. Pořadatelé zvou také na vyhlášené rohlíčky, mladá vína, místní speciality, benefiční prodej skleniček i husí zoo koutek.

Svatomartinská Olomouc, 11. listopadu 2022
Kam o víkendu? Na oslavy svatého Martina, Desmod, Katapult či myslivecký ples