Procesí vyšlo od radnice a ostatky olomoucké patronky doprovodily do chrámu svatého Mořice stovky lidí. „Je to moc krásná tradice,“ hodnotila zhruba sedmdesátiletá Olomoučanka, když se u Moravského divadla řadila do nekončícího průvodu. „Měla jít i vnučka, ale dala přednost zahradní párty. Přichází o hodně,“ usmála se.

Páteční program Svátků města nabídl sérii koncertů na Horním náměstí, možnost vystoupat na věž radnice nebo ve Smetanových sadech večerní koncert Moravské filharmonie.

Zahradní slavnost

Právě Smetanovy sady jsou letos dějištěm velké části oslav. Velkým lákadlem bude v sobotu večer zahradní slavnost, která se uskuteční v působivých kulisách nasvícené Rudolfovy aleje.

„Hlavním tématem letošních Svátků města jsou světla. Chceme lidem ukázat, že světelnými efekty nemusí ožívat jen památky, ale stejně krásné mohou být po setmění i parky,“ zvala Olomoučany náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Ve Smetanových sadech sobotní program nabídne rovněž zábavně-naučný festival pro děti a rodiče.

Zájemci se mohou těšit na veletrh volnočasových aktivit a kroužků pro děti, bohatý program nabitý vzdělávacími aktivitami a spoustu zábavy, hudby i dobrého jídla.

Odpoledne od 16:00 vstoupí pro děti Adélka Dobešová & bublinová show a poté přijde na řadu bubenická show.

Koncerty a trhy na náměstí

Horní a Dolní náměstí budou i v sobotu patřit koncertům, knižním a antikvariátním trhům a Flerjarmarku. Program pamatuje i na vědecké dílny či městskou hru s názvem Zachraňme Olomouci!

Neděle se komplet odehraje ve Smetanových sadech, kde si Nadace Bezpečná Olomouc připravila hry s dopravní a bezpečnostní tematikou.

Podrobný program Svátků města Olomouce 2022 najdete ZDE