Ve čtvrtek 30. května se budou od 20 hodin v Moravském divadle předávat Ceny města Olomouce a Ceny za počin roku 2018.

V pátek odpoledne zaplní Horní náměstí regionální jarmark, hlavní olomoucké prostranství také rozezpívají sbory v rámci soubežných Svátků písní. Večer pak zazní v kostele svatého Mořice Beethovenovo dílo Missa Solemnis.
Ve stejný den ve 20.15 hodin hodin vyjde z Horního náměstí tradiční průvod ke cti patronky města svaté Pavlíny.

V sobotu 1. června je pak kromě mnoha hudebních vystoupení na Horním náměstí připravený doprovodný program s řemeslným jarmarkem, prezentací místní gastronomie a výtvarnými a vědeckými dílnami pro děti.

Ve 20.30 hodin začíná koncert Sborové ro(c)kování. O hodinu později centrum města ozáří scénický ohňostroj. 

Svátky města Olomouce 2019
sobotní program na Horním náměstí 

10:00 – 12:00 Moravský den 
ukázka moravské lidové kultury, Dětský folklorní soubor Hanáčci z Litovelska, zpěvák a harmonikář – Karel Kekeši z Prostějova. Slavnostní předání ocenění významným představitelům moravské vědy, kultury, sportu a veřejného života za nominaci v anketě Osobnost Moravy.

14:00 – 16:00 ZUŠ Open – výtvarné obory 
“Městský plenér” – ZUŠ Hranice, ZUŠ Miloslava Stibora, ZUŠ Šumperk, ZUŠ Uničov, ZUŠ Zábřeh
13:00 – 16:00 ZUŠ Open – hudební obory 
13:00 Symfonický orchestr ZUŠ Šumperk 
13:35 Sašaband ZUŠ Němčice na Hané 
14:05 Miniband ZUŠ Litovel 
14:30 Kytarový orchestr ZUŠ Uničov 
15:00 Žesťové kvinteto ZUŠ Zábřeh a Smyčcový orchestr ZUŠ Zábřeh 
15:30 Smyčcový orchestr ZUŠ Iši Krejčího

16:15 – 17:00 Koncerty – sborový zpěv 
16:15 DPS Jiskřička (Praha, ČR) 
16:30 Komorní sbor Florian (Jeseník, ČR) 
16:45 DPS Primavera (Brno, ČR)

17:00 – 17:30 Mundi Cantant – sborový zpěv 
vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže mládežnických a dospělých pěveckých sborů

18:00 – 19:10 ZUŠ Open – hudební obory 
Big band Žerotín + Hudební institut

19:15 – 20:00 Cirkus LeVitare 
žonglérská show Jana Hlavsy pro celou rodinu 
balancování extrémně velkých předmětů na obličeji, vzduchem poletí pochodně, nože, šátky i dlouhé tyče, žonglování s míčky & vše s humornými komentáři

20:30 – 21:30  Sborové ro(c)kování
spirituály, písně skupin Beatles a Queen v podání Ars Brunensis, Komorního sboru Lenky Dohnalové–Mlynářové a spojených pěveckých sborů

21:30 Theatrum Pyrotechnicum
Závěrečný scénický ohňostroj

Celodenní doprovodný program

10:00 – 18:00 řemeslný a regionální jarmark, regionální vína, gastronomie a místní pivovary

Geniator | Věda a technika na dosah – vědecké dílny 
pokusy, hlavolamy, šifry a logické úlohy, deskové hry, 3D tiskárna

Studio Experiment – výtvarné dílny 
tradiční výtvarné dílny olomoucké umělecké školy

Zachraňme Olomouc! – městská hra 
městská hra pro jednotlivce, rodiny, či skupinky přátel každého věku, inspirovaná konceptem "book game"

Spolek Kováři Olomouckého kraje – řemeslné dílny 
své umění předvedou členové spolku Kovářů Olomouckého kraje, kování společného díla, možnost kování pro děti

10:00 – 11:30 Cascabel – kejklířská dílna 
doprovodný program s ukázkami cirkusových disciplín, animace a dílny pro děti i celou rodinu

18:00 Po stopách arcibiskupa Rudolfa Jana – prohlídka 
komentovaná prohlídka v centru města s přiblížením městských dějin a vybraných památek souvisejících s arcibiskupem Rudolfem 
(sraz účastníků před Moravským divadlem Olomouc)

KOMPLETNÍ ČTYŘDENNÍ PROGRAM ZDE