Radní nyní představili jejich program a shodli se na termínu.

I letos budou Svátky města spojené s Olomouckým půlmaratónem a zahájením sezóny promenádních koncertů ve Smetanových sadech. Oslavovat budou návštěvníci po tři dny, a to od 17. do 19. června.

„V pátek projde centrem tradiční kostýmovaný průvod ke cti svaté Pavlíny, která je patronkou města. Skončí v chrámu svatého Mořice, kde požehnáme ostatkům svaté Pavlíny. První den vyvrcholí koncertem Davida Kollera a jeho skupiny na Horním náměstí, který bude pro všechny zdarma,“ popsal náměstek primátora Jan Holpuch.

Na náměstí se lidé v sobotu projdou také po farmářských trzích a ochutnají zde regionální dobroty na druhém ročníku festivalu hanácké gastról.

„Hlavní program budou lidé sledovat v Korunní pevnůstce a v Bezručových sadech. Letos bude hodně zaměřený na vojenskou historii města. Vrcholem bude rekonstrukce bitvy ve vodním příkopu pod hradbami. V parku vystoupí také divadelní soubory, bubeníci či šermíři,“ vysvětlil Holpuch.

Centrem oslav se stane Korunní pevnůstka. Vyroste zde řemeslný jarmark i pódium pro koncerty.

V neděli zahájí Moravská filharmonie svým koncertem sezónu promenádních hudebních vystoupení v altánku ve Smetanových sadech v Olomouci.