Účastníci akce byli rozděleni do dvou kategorií. Děti do 6 let věku měly své stanoviště v areálu za kulturním domem, kde na koloběžkách či odrážedlech plnily různé úkoly. Závodní trať pro starší vedla přilehlými uličkami. Soutěžící nejprve museli na koloběžce co nejrychleji dojet ze startu do cíle, poté přišla na řadu jedna z nových disciplín – Hanácký biatlon.

Dojet ke stanovišti se vzduchovkou, nabít a třikrát trefit cíl. Kdo alespoň jednou minul, ten musel za trest oběhnout budovu zdravotního střediska, teprve potom směl pokračovat k cíli. Další disciplínou, kterou pořadatelé letos zařadili poprvé, byla Pivní štafeta dvojic. Tu si samozřejmě užívali jen dospělí.

Odvážlivci, kteří si troufli, museli rychle ujet vyznačenou trasu, vypít necelý půllitr piva a předat štafetu kolegovi, kterého čekal stejný úkol. „Na pivko jsem se sice těšil, ale takhle narychlo si ho člověk ani neužije. Můžu jet ještě jednou?“ vtipkoval jeden z nejrychlejších borců.

Pro závodníky i jejich fanoušky pořadatelé připravili občerstvení k zahnání žízně a hladu či jen tak k potěšení chuťových buněk. Všichni se dobře bavili a den to byl vskutku sváteční. (ber)