Pátý ročník akce lákal také na soutěž, v níž cenou byla "svatba zdarma".

Veletrh v Olomouci pořádá pravidelně přerovská společnost Svatební agent.

“Je určen především těm, kteří plánují svatbu, ani to nemusí být letos, ale třeba výhledově, a hodí se jim nápady, inspirace. Samozřejmě spousta služeb, věcí a kontaktů, které lze na veletrhu získat, se dá využít i pro rodinné oslavy a podobné události,” shrnula organizátorka Svatby nanečisto Kateřina Klakurková.

Zasněžené okolí Svatého Kopečka u Olomouce, 11. ledna 2019
Zima nad Olomoucí. Takto to teď vypadá okolo Sv. Kopečku

Na akci byly k vidění nejrozmanitější svatební šaty, pestrá plejáda lodiček, snubních prstenů, ale také produkty svatebních cukrářů, floristů, vizážistů, kadeřnic, fotografů, kameramanů a další, kteří se pohybují ve svatebním byznysu.

Po dlouhodobém úpadku zaznamenávají statistikové v posledních letech nárůst zájmu o ženění a vdavky. Svatby jsou zkrátka zase in. Vloni se v Česku konalo 52 567 svateb, což je nejvíc za posledních deset let. "Více než polovina snoubenců je ve věku mezi 25 až 34 lety.

„Od počátku 90. let se počet sňatků propadal. Na začátku nového století tyto údaje stagnovaly mezi 52 a 53 tisíci. Minima bylo dosaženo v roce 2013. Dnešek ale ukazuje, že sňatky zase přicházejí do módy,“ vysvětlil předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček. (bb)

Počítání výtěžku Tříkrálové sbírky v Olomouci
Tříkrálová sbírka už vynesla téměř 18 milionů. A počítání zdaleka nekončí