Organizátoři tady pro vdavekchtivé páry připravili už pátý ročník svatebního veletrhu.

„Letos bude doplněný o výstavu historických svatebních šatů. Navazujeme na předchozí ročníky, které se setkaly s velkým zájmem návštěvníků i vystavovatelů," uvedl Jan Gottwald ze správy šternberského hra­du.

Příchozí se mohou těšit na ukázky svatební stolování a menu, svatební dorty a cukroví, foto, video nabídku, svatební kytice, svatební šaty, kosmetika, historické svatební šaty, ale i ochutnávky moravských vín.

„Prezentace jednotlivých vystavovatelů budou připraveny přímo v historických prostorách hradu Šternberk. Návštěvníci mohou volně procházet hradem a prohlédnout si nabídku vystavujících. Přítomni budou samozřejmě i průvodci, kteří rádi zodpoví dotazy týkající se historie hradu," pokračoval Jan Gottwald.

V průběhu veletrhu budou pro návštěvníky připraveny i další doprovodné programy.

„Připravujeme ochutnávky studené svatební kuchyně a svatebního cukroví, výstavu historických svatebních šatů od gotiky po současnost a možnost focení se v historických kostýmech ve fotokoutku," vyjmenoval Gottwald.

Svatební kočár

V areálu hradu Šternberk bude vystaven i svatební kočár, po celý víkend bude svatebně vyzdobené nádvoří hradu a hradní kaple a v hodovním sále se uskuteční v sobotu i v neděli ve 13 a 15 hodin módní přehlídky svatebních a společenských šatů.

Do svatebního oděný hrad bude návštěvníkům přístupný v sobotu 3. a v neděli 4 května, vždy od 10 do 17 hodin.

V sobotu večer od 19 hodin pak na svatební veletrh naváže Vinařský bál s cimbálovou muzikou, rautem a samozřejmě ochutnávkou vín od předních vinařů. Vstupné na akci je 99 korun.