Ve Ski areálu v Hlubočkách leží v průměru 35 centimetrů sněhu.

„Panuje tu nádherná zimní atmosféra, svahy jsou perfektně upravené a promrzlé," zval do Hluboček David Jarmar.

Jede dvoukotva, dětský a pohyblivý pás. Pomu pouštějí provozovatelé v případě naplnění dvoukotvy, aby lyžaři zbytečně nečekají na svezení na kopec.

V Hrubé Vodě je v provozu nová, pět set metrů dlouhá, červená sjezdovka.

V provozu je čtyřsedačka a všechna ostatní zařízení.

Na svahu je 60 centimetrů sně­hu.

Výborné podmínky nabízí i středisko v Pasece-Karlově.

„Na svahu je v průměru 30 centimetrů sněhu a vleky budou v provozu nejen o víkendu, ale i o jarních prázdninách. Počasí by nám mělo přát," uvedl Antonín Kryl, provozovatel lyžařského areálu, který není vybaven technikou na výrobu umělého sněhu.

Jeseníky čeká prázdninový nápor

Ideální podmínky panují nyní také o něco výš v Jeseníkách.

Na své si tam přijdou i běžkaři.

Vzhledem k tomu, že dětem na Šumpersku, Jesenicku a Olomoucku začínají jarní prázdniny, očekávají provozovatelé lyžařských areálů o nadcházejícím víkendu velkou návštěvnost.

V provozu jsou nyní všechna střediska.

Na sjezdovkách leží většinou od padesáti do osmdesáti centimetrů přírodního prachového sněhu v kombinaci s technickým sněhem. Počasí je navíc příznivé, teploty na horách ani přes den nestoupají nad bod mrazu.

Skvělé podmínky jsou i v níže položených střediscích, například v areálu Oáza v Loučné nad Desnou.

„Naší největší klientelou jsou děti, pro které je svah naprosto ideální. Největší zájem je o dvouhodinové a půldenní skipasy. Dětem na Šumpersku teď začínají jarní prázdniny a naše ski centrum nabízí po tuto dobu slevu pro školáky i jejich rodiče," pozval k návštěvě Leoš Klaban ze Ski Centra Oáza.

Půldenní permanentka tady přijde o prázdninách na 120 korun pro děti a na 220 korun pro dospělé.

Pro běžkaři upraví všechny stopy

Do stopy mohou o víkendu vyrazit i běžkaři.

„Mimo lyžařská střediska leží od dvaceti do devadesáti centimetrů sněhu. Nejvíc ho je ve vrcholových partiích a v okolí Pradědu. Pro běžkaře budou na víkend strojově upravené všechny stopy," řekl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Na běžkách je tak možné vyrazit například na Skřítek, na trasu z Ovčárny na Červenohorské sedlo, do okolí Paprsku, na Staroměstsko nebo do Karlova.

V Jeseníkách stále platí třetí stupeň lavinového nebezpečí, který představuje značné riziko.

„Platí to hlavně pro lavinové katastry. Pokud se budou návštěvníci hor pohybovat po vyznačených trasách, žádné nebezpečí jim nehrozí," upozornil Michal Klimeš.