Maskovaní členové skupiny OSC – Univerzální superhrdinové zdarma baví veřejnost po celý rok. Ten letošní ale výrazně ovlivnila pandemie koronaviru.

„Za pacienty do nemocnic nás nepustili, nemohli jsme objíždět dětské oslavy. Nekonal se ani Cosplay festival v Šantovce,“ shrnul David Ritter převlečený za Spidermana.

Před tradiční nadílkou u vánočního stromu v centru Olomouce ale místní superhrdiny covid neodradil. Akci původně plánovanou na pátek 18. prosince přesunuli na dřívější termín, nakoupili dárečky a vyrazili do terénu.

Odměna za splněné úkoly

Balíček se sladkostmi a upomínkovými předměty nedostaly děti úplně zadarmo, musely splnit tři úkoly. Na stanovišti u Batmana a Deadpoola prokázaly sílu, dívčí postavy Black Widow a Captain Marvel chtěly vidět bojovou pózu. Poslední razítko rozdával pár Spidermanů za správné gesto, kterým pavoučí muž vystřeluje pavučinu.

Focení v ulicích

Za hrdiny letos dorazili především ti, kteří o akci věděli předem. Vzhledem k menšímu počtu stánků na náměstí, z nichž je spousta navíc zavřená, a dalším vládním opatřením bylo venku značně méně lidí než v minulých letech.

„Často o nás nevěděli, potkali nás náhodně. Vyfotili se nebo se s námi jen tak objali,“ vzpomínala na předchozí roky Míša alias Captain Marvel.

„Navíc jsme pak náměstí ještě obcházeli a v davu rozdali zbytek dárečků. Letos je tu prázdno. Zakusíme to ale ještě projít, třeba na někoho narazíme,“ doplnila Monča ztvárňující Black Widow.

Společné foto členů OSC – Univerzální superhrdinové se zájemci ale nechybělo ani tentokrát. (ber)