"Výlov Šumvaldu je pro nás každoroční zaručený tip na výlet. Těšíme se vždycky na smaženého pstruha a táta má rád rybí polévku," smála se Lenka středního věku, která přijela až z Konicka.

Prostorná plocha pod hrází rybníka se hemžila lidmi. "V sobotu zde bylo třikrát tolik lidí. Dnes už je to pohodička, hraje hudba, není fronta na pivo a krásně svítí sluníčko," pochvaloval si v neděli 15. října například Radek z Uničova.

Návštěvníci výlovu si mohli vedle čerstvě vylovených kaprů, amurů nebo candátů pochutnat i na klobáskách či kabanosu přímo z udírny. "Každý ryby nemusí, tak máme v nabídce i něco pro masožravce," culil se jeden z rybářů.

Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově. 14.10. 2023
VIDEO: Výlov v Tovačově přilákal davy lidí. Čekali je kapři, řízky i kolotoče

Rybu si mohli lidé i vyhrát v tombole. Točilo se o kapry či amury. Kilo živého kapra stálo 115 korun, smažené speciality 70 korun za deset deka. Královskou rybu českých vod - candáta - pak šumvaldští rybáři nabízeli za 405 korun za kilogram.

Návštěvníci se mohli zabavit i na nedalekých kolotočích, kterým vévodilo ruské kolo. Originálním zážitkem pak byl pro mnohé desetiminutový let legendárním práškovacím letadlem zvaným Čmelák.

Pošlete nám svoje fotky, videa, články z výlovů nebo, pokud jste rybáři, tak vaše zajímavé úlovky. Připojte krátký popisek k fotkám, jméno autora a odkud jste a kde se vám mimořádný úlovek podařil. Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu o rybách a rybářích.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý