„Od samého začátku bylo naší snahou zachovat ve Šternberku výrobu a tím i pracovní příležitosti. Jsem rád, že se varianta prodeje celého areálu ukázala jako reálná a úspěšná," uvedl za ministerstvo obrany generální sekretář Jan Vylita.

Společnost Excalibur Army ujistila, že chce výrobu ve Šternberku udržet.

„Naším cílem je ve Šternberku nejen udržet, ale i rozšířit výrobu, a nadále udržet těžiště výroby v oblasti speciální techniky," uvedl mluvčí společnosti Lukáš Novotný.

Pro 120 zaměstnanců státního podniku, kteří dostali výpověď, bylo jméno vítěze tendru dobrou zprávou. Excalibur Army již má část areálu v pronájmu a lidé, kteří k ní přešli již dříve, jsou spokojeni.

„Je otázkou, kolik lidí převezmou, s některými už jednali. Ale ani ti zatím nemají nic černé na bílém. Nezbývá nám, než čekat, jaká bude poptávka, po kolika lidech a jakých profesích," reagoval Petr Tušinovský, bývalý odborový předák podniku.

SOUVISEJÍCÍ: Šternberský VOP získá Excalibur Army, propuštěným svítá naděje

Vedení města ocenilo, že se náročnou transakci podařilo dotáhnout do úspěšného konce.

„Prodej lokality Šternberk vnímám jako pozitivní a jistý krok do budoucna, jak v oblasti zaměstnanosti, tak i v přínosu pro rozvoj celého regionu," řekl ke změně vlastníka starosta Stanislav Orsáng.

Další podrobnosti najdete v sobotní tištěné verzi Olomouckého deníku 2. března.