Ta spustila nový program Absolvent, jehož součástí je Klub absolventů.

Pro bývalé studenty tak připravila řadu výhod, speciální webové stránky i cyklus přednášek nazvaný UPsolvent.

UPsolventvýhody karty absolventů

Ten ve středu zahájil absolvent olomoucké žurnalistiky, televizní moderátor Jakub Železný, který se stal i tváří projektu.

Podle rektora univerzity Jaroslava Millera české univerzity s absolventy moc nepracují a Univerzita Palackého to chce změnit.

„Absolventi jsou neustále se rozšiřující skupinou lidí, kteří by se svou alma mater měli zůstat v kontaktu, měli by se vzájemně podporovat. Chceme, aby se absolventi do Olomouce vraceli, ale rádi bychom, aby také pro univerzitu pracovali a spoluvytvářeli její silnou identitu, i když jde o různorodou skupinu," doplnil rektor.

Levnější jazykovka i Omega centrum

Speciální kartu absolventa, díky níž získají množství výhod a slev od univerzitních i externích partnerů, dostanou všichni, kdo se do Klubu absolventů zaregistrují.

Budou mít možnost například využít služeb centrální univerzitní knihovny i jejích fakultních poboček, ubytovacích míst na kolejích nebo slevy na kurzovném v jazykové škole univerzity.

„Z externích benefitů určitě zaujmou zlevněné vstupy do Omega sport centra, kina Metropol, na koncerty Moravské filharmonie nebo na plavecký stadion," přiblížila koordinátorka programu Eva Blažková.

Podniky a místa, kde lze čerpat výhody na Kartu absolventa, jsou označeny samolepkou programu Absolvent.

Výhodnější Olomouc region Card

Projekt podpořilo i město Olomouc, které absolventům za výhodných podmínek nabízí Olomouc region Card, jenž je opravňuje k levnější či bezplatné návštěvě mnoha památek v celém regionu.

Do Klubu absolventů se mohou bývalí studenti registrovat na nových webových stránkách www.absolventi.upol.cz.

Do budoucna má vysoká škola v plánu otevřít vlastní obchod s dárkovými předměty a uspořádat první velké setkání absolventů v létě příštího roku.

Také chce založit komunitní profesně-poradenské centrum a spustit vzdělávací kurzy pro absolventy.

Olomoucká univerzita oslavila loni 440 let své existence. Od znovuobnovení pod názvem Univerzita Palackého v roce 1946 počet jejích absolventů vysoko přesáhl hranici sta tisíc.

Mezi nejúspěšnější z poslední doby se řadí například plastický chirurg Bohdan Pomahač, oční lékař Pavel Stodůlka, spisovatel Benjamin Kuras nebo skladatel Emil Viklický.

K dnešnímu dni je v programu registrováno přibližně tři a půl tisíce absolventů.

VÍCE: Olomoucká radnice a univerzita mají velké plány. Přinést mají práci i turisty