„Přípravy začaly v lednu a zkoušeli jsme každý týden dvě hodiny,“ sdělila Genoveffa Ciatti, která se objevila v druhém dějství v roli Dony. Tu v americkém filmu Mamma Mia! z minulého roku představuje Meryl Streepová.

Zpěváci se v rolích během představení prostřídali, aby si vyzkoušeli různé polohy hlasu. „Každý se nějak podílel, je to týmová práce. Bylo tam pár chybiček, ale jinak si myslím, že to vyšlo na jedničku, na to, jaké jsme tu měli nervy,“ popsala Genoveffa, která v ten samý den v Praze uspěla v konkurzu na jiný muzikál.

„Genoveffa nakonec roli v muzikálu Michala Davida Děti ráje získala a je to jeden z našich největších úspěchů,“ pochlubila se ředitelka školy Michaela Mrázková.

V současnosti je ve škole čtyřicet tři dětí. „Máme za sebou dobrý rok, získali jsme řadu ocenění na prestižních pěveckých soutěžích,“ uvedla ředitelka školy.

„Toto je už třetí muzikálové vystoupení, které jsme připravili. Úspěšná byla Pomáda i Ať žijí duchové. Ukázky z nich zpíváme na akcích,“ popsala ředitelka.

V její škole děti vyučuje různé techniky, jak pracovat s hlasem či jak se správně rozezpívat. Výuka je navíc přípravou pro další studium na konzervatoři.