„Psí burgery?“ znejistěla chovatelka Jorkšírského teriéra. „Ne, na to pozor! Burgery pro psy,“ zareagoval k pobavení zájemců o novinku jeden z prodejců.

Zvědavců u stánku v tu chvíli nebylo zrovna málo. V ruce většinou drželi vodítko a na jeho konci svého miláčka, který očichával připravené dobroty nebo jiného čtyřnohého návštěvníka festivalu. „Už jsme měli. Hodně velký úspěch,“ táhla mladá chovatelka vší silou svého huskyho od čerstvé ochutnávky.

Skládala se z koleček uvařeného batátu, superprémiového masa z produkce značkového krmiva pro psy a lístku ledového salátku. To vše ve variantách s kachním, hovězím, jehněčím nebo rybím masem.

„Chtěli jsme ukázat, že i z krmiva pro pejsky se dá udělat něco jiného, speciálního. Základem je trhané maso pro psy, které jsme se rozhodli prezentovat tímto způsobem tady na festivalu v Olomouci poprvé. Proč ho pejskovi jen nasypat do misky? Chce to nápad. Odezva je výborná,“ hodnotila ředitelka marketingu značky Zuzana Karaffová.

Burger Street Festival u Šantovky trvá do neděle a návštěvníci si mohou dopřát šťavnaté maso v křupavé bulce od Amici Pizza & Burgers, Bad Boys Burgers&Grill, Burger Ya, DyckyBurger nebo Bistra Paulus.

„Ochutnat můžete pestrou paletu různých druhů burgerů. Vyzkoušejte nejen hovězí, ale i například losové maso. Na své si přijdou i vegetariáni, kteří v nabídce najdou veggie burgery. K zakousnutí bude také bezlepková houska,“ zval marketingový koordinátor Galerie Šantovky David Podstata.

Dobroty mohou návštěvníci zapít u stánků s pivem, míchanými nápoji či domácí limonádou. Nechybí sladká tečka v podobě vaflí či makronek.