„Myslím, že malby se moc povedly. Na vysokoškolských kolejích volili umělci pěkné motivy, celkově odezva je vynikající,“ uvedla manažerka Street Art Festivalu Romana Junkerová. „Na jednorožce od Vidama máme velké ohlasy, lidé jsou nadšeni, že Vidam přijel do Olomouce,“ poznamenala.

Mr Dheo maloval svůj projekt na plochu poskládanou ze čtyř lodních kontejnerů. Portugalský umělec patří v oblasti street artu k absolutní světové špičce.

„Ve své tvorbě se věnuje široké škále témat, často mezi ně patří i ekologie, proto rád přijal výzvu k vytvoření monumentální malby na téma "udržitelnost" v rámci olomouckého Street Festu,“ upozornil mluvčí Šantovky Petr Hlávka.

VIDEO: MrDheo dostal u Šantovky občerstvení od Romana Pauluse

Zdroj: Šantovka

Vytvořené dílo je navíc demontovatelné a přenositelné na jiné místo. „První diváci hotového díla se v sobotu odpoledne dozví, kde bude malba v budoucnu trvale umístěna,“ zval na prohlídku graffity.

Letošní ročník Street Art Festivalu uzavře v příštím týdnu český tvůrce. Do Olomouce dorazí mistr české graffiti scény Michal Škapa. Jeho velkoformátová malba má vzniknout u S-klubu.