Na základě podnětů motoristů, kteří si stěžovali, jak je cyklisté v potemnělých ulicích ohrožují, uskutečnili v tomto týdnu hned dvě rozsáhlé dopravní akce a další plánují na příští týden.

„Ve středu a dnes ráno jsme zkontrolovali přes dvě stovky cyklistů. Těch, kteří jeli bez světel zase nebylo tolik – v prvním případě čtrnáct a dnes ráno sedm – každopádně se dopustili přestupku,“ uvedl velitel strážníků Pavel Pospíšil.

Za ten dostali pokutu od sto do pěti set korun. Ve většině případů cyklistům chybělo přední nebo zadní světlo, několik cyklistů nebylo osvětleno vůbec. Pokuty byly uděleny také za jízdu po chodníku.

Tažení proti neosvětleným cyklistům provedli strážníci časně ráno, kdy lidé jezdí do práce. „Hlídky zastavovaly cyklisty v Olomoucké ulici, v Uničovské a Lhotské, poté v Masarykově a v ulici Bojovníků za svobodu,“ vypočítávala mluvčí radnice Irena Černocká.

Podle velitele Pospíšila strážníci kontrolovali cyklisty průběžně během služby, ale po množících se stížnostech motoristů na neosvětlené cyklisty se rozhodli být razantnější.

„Ještě se zaměříme na ty, kteří jezdí v odpoledních a večerních hodinách. A to hned v příštím týdnu. Věříme, že si už budou dávat pozor a přestanou ostatní i sebe ohrožovat,“ dodal.