Se začátkem své kampaně zaútočilo v září hnutí ANO na ČSSD, když ji vytklo přílišné zviditelňování se na oslavách maršála Radeckého v Olomouci. „ČSSD si díky účasti premiéra Sobotky tuto lidovou veselici přivlastnila a dělala na ní vlastní kampaň," prohlásil místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek.

Na akci si zástupci Olomouce pozvali premiéra Bohuslava Sobotku, se kterým seděli oba kandidáti, jak na hejtmana, tak na senátora v první řadě.

„Je to nesmyslný pohled na tuto záležitostech, oslavy se konají tradičně a tradičně se jich zúčastňujeme. Jsme rádi, když premiér přijede do Olomouce a přijede nás podpořit," reagovala lídr krajské kandidátky ČSSD Jiří Zemánek pro ČTK.

Na zahájení kampaně TOP 09 zase zaznělo, že ANO si pro sebe uzmulo letecký den.

Objevila se i obvyklá napadání kvůli nelegálnímu umisťování poutačů a přelepování plakátů. Kandidát na senátora Lumír Kantor (KDU-ČSL) vytkl senátorovi Martinu Tesaříkovi (ČSSD), že nechal bez povolení v obcích rozvěsit volební plakáty.

Senátorem se omluvil, Kantora však upozornil, že jeho příznivci mu přelepují reklamu, což protikandidát popřel.

Politolog: Kampaň je klidnější

Kampaň má nicméně ve srovnání s jiným typem voleb nekonfliktní podobu. „Celkově je klidnější. Pokud jde o přelepování plakátů, při minulých volbách se objevilo také," uvedl olomoucký politolog Pavel Šaradín.

Nepovolená reklama je celkově spíše výjimkou. Olomoučtí strážníci například řešili ceduli hnutí Občané pro Olomoucký kraj – Volba OK připevněnou na domě na Dolním náměstí. Zavolal je jeden ze spolumajitelů.

Hnutí se brání, že souhlas mělo. „Strážníci nikoho dalšího ze spoluvlastníků nekontaktovali a u odstranění asistovali, aniž by znali všechny okolnosti případu a až pak učinili závěr," reagovala koncem září Volba OK. Její zástupci tvrdili, že ceduli jim zatím městská policie nevrátila.

Podle mluvčí strážníků ji však již mají zpět. „Oznamovatel transparent sundal, předal ho strážníkům a ti ho odevzdali zástupkyni hnutí," řekla Vladimíra Marková.