První motorky různých typů i ročníků se začnou do centra města sjíždět už okolo jedenácté hodiny.

„Sraz účastníků je na Horním náměstí mezi 11 a 12 hodinou, pak se budeme chystat na spanilou jízdu," řekla za pořádající spolek Olomouckých motorkářů Lenka Rašková.

Z Horního náměstí se účastníci vydají po Brněnské ulici na Hněvotín, přes Topolany na Ústín, Těšetice, Slatinice, Drahanovice, Náměšť na Hané a Senici na Hané.

Okolo Unčovic do Litovle odkud se budou směřovat na Pňovice, projedou Štěpánovem do Chomoutova a spanilou jízdu zakončí v Křelově na pevnosti Fort XX.

Celá trasa má asi šedesát kilometrů.

„Jde nám o to, abychom ve městě co nejméně komplikovali dopravu, hledáme nejrychlejší cestu, jak město opustit. Trasu by ale měl zvládnout naprosto každý a to i začátečník, většinou s námi dojíždí i skútry," pokračovala Lenka Rašková.

Až tisícovka strojů

V centru Olomouce pravidelně burácí mezi osmi sty až tisícem motorek.

Podle Lenky Raškové se počet motorek, které se vydají na cestu, může lišit od množství, které se sejde v centru města. Tam jich bude k vidění nejvíc, ne všichni se totiž následné vyjížďky účastní.

„Na náměstí přijíždí vždy velká spousta motorek – veteráni nebo archivní kusy, které pak na samotnou vyjížďku nejedou," řekla a doplnila, že jízda v koloně totiž až zase takovým požitkem není. Jede se pomalu a je třeba být hodně opatrný.

„Ono to je spíš o té tradici. Špalír jede pomalu, kolo na kolo. Jeden zabrzdí a druhý musí reagovat, je třeba dávat pozor," dodala.

Olomouc Bikers – O.B.F zahajují motosezonu 2016 v neděli 24. dubna, sraz všech účastníků je na Horním náměstí v Olomouci od 11 od 12 hodin.

Organizátoři upozorňují, že všechny motorky musí náměstí opustit současně. Akce se nekoná pouze v případě vytrvalého deště nebo sněžení. Další informace zájemci najdou na www.os.motorkari-olomouc.cz

Motorkářka Lenka Rašková ON-LINE. (Nejen) o nové sezoně na silnicích